تغییرات محسوس نظارتی در گیت‌های ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند

به تازگی دستورالعمل‌های جدیدی به‌منظور افزایش نظارت در گیت‌های ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند ابلاغ‌ و اعمال شده است.

به دنبال انتشار گزارشات رسانه ها در روزهای گذشته که در آنها به بررسی ابعاد و تبعات ورود بدون ویزای اتباع خارجی و ضعف نظارتی و بازرسی در گیت‌های ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند پرداخته‌شده بود، طی روزهای اخیر دستورالعمل‌های جدیدی به‌منظور افزایش نظارت در گیت‌های ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند ابلاغ‌شده است.

برابر اعلام منابع موثق این دستورات جدید در قالب افزایش ساعات کار نیروهای حراست و هوشیاری آنان در طول شبانه‌روز، تأکید بر حضور نیروهای گمرک به‌صورت مستمر در گیت‌های خروجی، پوشش بیش از 70 درصدی گیت‌ها توسط نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی هستند.

همچنین خبرهایی مبنی بر کشف و توقیف تعداد قابل‌توجهی کانتینرهای کالای فاقد مجوز خروج گمرکی در خارج از محدوده منطقه آزاد اروند منتشر شده است.

برابر مشاهدات عینی خبرنگاران نیروهای انتظامی، راهنمایی و رانندگی و حراست گمرک در دروازه‌های خروجی منطقه آزاد اروند تدابیر جدی‌تری در خصوص کنترل و جلوگیری از خروج اتباع خارجی به‌ویژه اتباع عراقی فاقد ویزا از محدوده منطقه آزاد اروند اتخاذ کرده‌اند.

به نظر می‌رسد طی روزهای آینده نیز این تدابیر شکل جدی‌تری به خود گرفته و شاهد افزایش ضریب نظارت و بازرسی در ورودی‌ها و خروجی‌های منطقه آزاد اروند باشیم.

نوشتن دیدگاه