تولید واحد آسیب دیده پتروشیمی آبادان از سر گرفته می شود

مدیر مجتمع پتروشیمی آبادان گفت: واحد 700 شماره پتروشیمی آبادان که روز دوشنبه شنبه دچار آتش سوزی شد تا یک هفته دیگر وارد مدار تولید می شود.

سید محسن علوی دوشنبه اظهار داشت: حادثه آتش سوزی در واحد 700 قدیمی تولید پی وی سی این مجتمع در ساعت 9.59 دقیقه اتفاق افتاد که در سریعترین زمان ممکن با سیستم مهار آتش خودکار و ماموران مجتمع پتروشیمی آبادان و همکاری آتش نشانی پالایشگاه ، مهار شد.

وی افزود: آتش به هیچ قسمتی از واحدهای دیگر اسن مجتمع سرایت نکرد و سایر قسمت ها کار خود را ادامه می دهند و در سرویس تولید فرآورده قرار دارند.

علوی گفت: واحد 700 بخشی از تولید پی وی سی در این مجتمع را برعهده دارد و سعی می کنیم با استفاده از ظرفیت موجود در واحد تولید پی وی سی جدید، تولید نشدن پی وی سی در واحد 700 را در فاصله آماده سازی و ترمیم خسارت، جبران کنیم.

 

مدیر مجتمع پتروشیمی آبادان افزود: در فرآیند خاموش کردن آتش سه نفر که در نزدیکی این واحد بودند بر اثر شدت حادثه و استرس به درمانگاه و بیمارستان طالقانی اعزام شدند که تا پایان وقت امروز مرخص می شوند.

وی گفت: طبق پیش بینی انجام شده این واحد در مدت یک هفته به دست متخصصان مجتمع پتروشیمی آبادان تعمیر و در مدار تولید قرار می گیرد.

مدیر مجتمع پتروشیمی آبادان اظهارداشت: هنوز برآورد خسارت وارده به واحد 700 انجام نشده و نیاز به بررسی بیشتر توسط متخصصان دارد.

وی افزود: معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان و برخی از اعضای شورای تامین شهرستان آبادان و نیز کارشناسان بیمه از نزدیک محل حادثه را مورد بررسی قرار دادند. واحد قدیمی 700 تولید پی وی سی آبادان صبح روز دوشنبه دچار آتش سوزی شد.

نوشتن دیدگاه