لزوم اقدام جدی در بحث فرهنگ سازی بهداشتی در آبادان

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری آبادان بر لزوم اقدام جدی در بحث فرهنگ سازی بهداشتی در این شهر تاکید کرد.

امیر حمزه بزرگی نیا ظهر امروز در جلسه شورای سلامت شهرستان آبادان که در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد، گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده توسط بخشداران موضوع آهک پاشی در روستاها با تعیین زمان مشخص تا ۲۹ اردیبهشت ماه جاری انجام و به اتمام می رسد ضمن آنکه شهرداری چوئبده نیز باید برنامه مدونی را به این موضوع اختصاص و برای زمان مشخصی را تعیین کند.

وی با اشاره به نزدیکی ایام ماه رمضان افزود: باید کار بازرسی و نظارت بر عملکرد مراکز عرضه مواد غذایی و شیرینی فروشی ها (زولبیا و بامیه) با جدیت بیشتری به انجام رسد.

وی اظهار کرد: هیچ توسعه ای رخ نمی دهد مگر آنکه در وهله نخست توسعه فرهنگی شکل گیرد و بر این اساس اقدام جدی در زمینه فرهنگ سازی به ویژه در مباحث بهداشتی ضروریست.

 

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری آبادان همچنین با تاکید بر ورود جدی به موضوع جمع آوری نخاله ها از سطح شهر تصریح کرد: ماهیت شکل گیری شوراها بر اساس خدمات رسانی به مردم است که این مسئله با تعامل، همراهی و همکاری دستگاههای اجرایی میسر خواهد شد.

بزرگی نیا از مسئولان مرکز بهداشت آبادان خواست تا در راستای فرهنگ سازی، پیام‌ها و هشدارهای بهداشتی را از طریق صدا و سیما به اطلاع شهروندان برسانند، ضمن آنکه مقرر شد تا مشکلات بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان از جمله وجود نخاله‌های فراوان در اطراف بیمارستان، فعالیت دستفروشان در قالب جمعه بازار در مسیر منتهی به بیمارستان، حضور گرازها شب هنگام در اطراف بیمارستان و سایر موارد به عنوان یک مصوبه در دستور کار شورای سلامت شهرستان قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه