رییس هیئت کبدی منطقه آزاد اروند: ایران خاستگاه رشته کبدی است

رئیس هیئت کبدی منطقه آزاد اروند گفت: ایران خاستگاه رشته کبدی است و در شهرهای آبادان و خرمشهر به دنبال توسعه و رونق این رشته هستیم.

عبدالامیر شمخانی عصر دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری موفق جام بین‌المللی فجر در رشته کبدی در خرمشهر، سطح مسابقات را بالاتر از سال گذشته ارزیابی کرد و افزود: امسال تیم ملی عراق برتر از سال گذشته ظاهر شد و شاهد حضور خوب تیم‌های اروپایی بودیم.

شمخانی با یادآور شدن اینکه خاستگاه اصلی رشته کبدی خوزستان و کشور ایران بوده است، افزود: امری طبیعی است که ایران حضور بهتری نسبت به سایر رقیبان خود داشته باشد اما همین پیشرفت نشان‌دهنده توسعه ورزش کبدی در جهان است.

وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این تورنمنت‌ها عاملی در رشد کبدی منطقه آزاد اروند شود و گفت: با مستقل شدن هیئت کبدی اروند از استان و ثبت شدن این تورنمنت در فدراسیون کبدی ایران و آسیا که برگزاری هر ساله این مسابقات در منطقه آزاد اروند را الزامی می‌کند می‌توان امیدوار بود شاهد رشد و ارتقای این ورزش بومی در منطقه باشیم.

 

تیم ملی کبدی ایران در آخرین دور مسابقات با امتیاز ۴۵ بر ۱۵ بر رقیب خود تیم ملی عراق برتری یافت و عنوان قهرمانی این دور از رقابت‌ها را از آن خود ساخت.

در این مسابقات که از روز گذشته در سالن خلیج‌فارس خرمشهر به میزبانی منطقه آزاد اروند و با شرکت شش تیم گرجستان، آذربایجان، تیم ملی ایران و عراق، جوانان منطقه آزاد اروند و باشگاه شهرداری خرمشهر آغاز شده بود، عراق مقام دوم را کسب کرد و تیم جوانان اروند و شهرداری خرمشهر به طور مشترک سوم شدند.

نوشتن دیدگاه