رییس فدراسیون شنا: لیگ شنای منطقه آزاد اروند شروعی برای توسعه شنای کشور

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: به دلیل اهمیت شنا و ورزش‌های آبی در تمام سطوح قهرمانی و همگانی، وزارت نفت نظر ویژه به این ورزش داشته باشد.

محسن رضوانی امروز در آبادان در خصوص بازدید از اماکن و رشته‌های آبی شهرهای آبادان و خرمشهر، اظهار کرد: در حاشیه این مراسم در آبادان در یکی از شهرهای خاطره‌انگیز و پر مقام کشور قرار داریم و در همین راستا، جلسه روسای فدراسیون ورزشی در استان خوزستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بازدیدهایی از استخر خلیج‌فارس آبادان و جهان‌آرای خرمشهر صورت گرفته و حکم سرپرست هیات منطقه آزاد اروند نیز در این سفر به وی ابلاغ شد و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند استخر خلیج فارس برای توسعه ورزش همگانی با رعایت ضوابط در اختیار هیئت استان قرار گیرد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: تیم زیر 17 سال آبادان در لیگ 17 سال کشور حضور دارد و لیگ دسته یک تیم پالایشگاه نفت آبادان مقام اول را کسب کرد و برای ورود به لیگ سراسری مجوز لازم گرفته شود.

رضوانی یادآور شد: به دلیل اهمیت شنا و ورزش‌های آبی در تمام سطوح قهرمانی و همگانی، وزارت نفت نظر ویژه به این ورزش داشته باشد و با نگاه دیگری وارد عمل شود زیرا قانون بیش از یک تیم تا دو تیم نمی‌تواند حضور داشته باشند این مجوزها را بدهند تا تیم‌های بیشتری حضور داشته باشند زیرا در توسعه ورزش همگانی خیلی مهم است.

 

وی تأکید کرد: در ادامه اقدامات منطقه آزاد اروند در راستای توسعه ورزش‌های آبی، امسال برای اولین بار لیگ شنا منطقه آزاد اروند با حضور شش تیم برگزار شد و هفته آینده فینال این رقابت‌ها نیز برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این موضوع که این شروعی است برای توسعه شنا در منطقه آزاد اروند و شنای کشور، عنوان کرد: سابقه واترپلو و شنای کشور را که نگاه می‌کنیم، همیشه نام آبادان و استان خوزستان در قسمت اعظم لیست تیم ملی و لیگ بوده است و این اتفاق در قدرتمندتر شدن تیم ملی کشور مؤثر است.

رضوانی در خصوص بحث اصلاح زیرساخت‌ها و تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی منطقه آزاد اروند، بیان کرد: این موضوع خارج از اختیارات بنده به‌عنوان رئیس فدراسیون بوده، توسعه امکانات و توسعه ورزش همگانی در سلامت جامعه ورزش تأثیر بسیاری دارد چرا که در بعد همگانی و هم در بعد قهرمانی بیشترین مدال‌های المپیک مربوط به شیرجه واترپلو و شنای آب‌های آزاد است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم راه‌حلی پیدا کرده و قانون را اصلاح کرد تا راحت‌تر و بهتر بتوان هیات‌های و بخش‌های خصوصی را وارد عمل از آنها حمایت لازم را داشت و شاهد بازگشایی استخر خلیج‌فارس و سایر استخرهای منطقه با امکانات روز باشیم.

نوشتن دیدگاه