منطقه آزاد اروند میزبان اردوی تیم ملی وزنه‌برداری

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری گفت: اردوی تیم ملی وزنه‌برداری از 4 تا 25 اسفند ماه در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود.

محسن بیرانوند امروز اظهار کرد: مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی کشور با شرکت 179 شرکت‌کننده در قالب 24 تیم برگزار می‌شود که از این 24 تیم، 9 تیم با شرکت‌کننده کامل در مسابقات حاضر شده‌اند و رقابت‌ها از صبح چهارشنبه آغاز شده که تا روز جمعه ادامه پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: براساس سیاست کلی فدراسیون که مبارزه با دوپینگ و اشاعه فرهنگ وزنه‌برداری بدون دوپینگ است از تمام نفرات برتر به‌ صورت رندوم آزمایش دوپینگ گرفته خواهد شد و باید بگویم سرمربی تیم ملی نیز در رقابت نهایی حضور خواهد داشت و در صورت صلاحدید افراد برتر را به اردوی تیم ملی دعوت می‌کند.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری افزود: اردوی تیم ملی از 4 تا 25 اسفندماه در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود و جام بین‌المللی فجر نیز از 15 تا 20 اسفند ماه در اهواز برگزار می‌شود که تیم منتخب خوزستان به نمایندگی از کشورمان در این رقابت‌ها شرکت می‌کند و جا دارد از استانداری خوزستان و اداره ورزش و جوانان و هیئت وزنه‌برداری استان، بابت زحماتشان برای میزبانی‌ها تشکر ویژه داشته باشم.

بیرانوند درباره اهدای میزبانی‌ها به خوزستان، بیان کرد: خوزستان حق بزرگی را بر گردن وزنه برداری ایران و حتی دنیا دارد و بزرگانی مانند زنده‌یاد بهمن مطلق و قهرمانان دیگری را در عرصه وزنه‌برداری داشته و دارد و براساس فعالیت‌هایی که هیئت داشته این میزبانی‌ها به خوزستان تعلق گرفته و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که این مسابقات به نحو احسن انجام شود و امیدوارم تعامل بسیار خوبی که با هیئت داریم ادامه‌دار باشد.

وی درباره روند و کیفیت میزبانی این رقابت‌ها نیز اظهار کرد: از همه چیز راضی هستیم و تمام استانداردهای لازم در اینجا وجود دارد و بحث آنتی دوپینگ هم با حضور کارشناسان به‌طور جدی دنبال می‌شود که بسیار مهم است و حتی یک کلاس آموزشی حقوق ورزشی را برای مربیان و سرپرستان با تدریس یکی از اساتید دانشگاه تدارک دیده‌ایم.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در پایان متذکر شد: شرایطی را به وجود آورده‌ایم تا وزنه‌بردارانی که در مسابقات لیگ نتوانسته‌اند شرکت کنند در این مسابقات خود را محک بزنند و حتی در صورت کسب رکوردهای لازم این شانس را دارند که به اردوی تیم ملی هم دعوت شوند.

نوشتن دیدگاه