دود غلیظ بخشی از آسمان آبادان را پوشاند

در پی بروز نقص فنی در یکی از فلرهای پالایشگاه، دود غلیظ ناشی از فعالیت آن بخشی از آسمان آبادان را سیاه کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان در این باره گفت: این دود غلیظ مربوط به خارج شدن یک دستگاه کمپرسور واحد کت کراکر فاز جدید پالایشگاه از مدار است که باعث فاصله گرفتن محل اشتعال گاز خروجی از راس فلر و نیز انتشار دود در سطح شهر شده است.

علی فتحی نیا افزود: صبح امروز چهارشنبه تذکر لازم به مسئولان پالایشگاه در خصوص رفع این مشکل داده شد.

وی گفت: بنا بر اعلام مسئولان پالایشگاه آبادان یک تیم 20 نفره از متخصصان این شرکت در حال برطرف کردن مشکل پیش آمده هستند.

تلاش خبرنگاران برای گفت و گو با مسئولان پالایشگاه آبادان به دلیل پاسخگو نبودن آنها تا لحظه مخابره خبر بی نتیجه ماند.

این در حالی است که مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب روز گذشته در خصوص طرح شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست و اداره کل بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خوزستان از پالایشگاه نفت در اهواز، گفت: منشا آلودگی محیط زیستی خوزستان فلرهای نفتی نیست و کسی حق تهدید من و همکارانم در نفت را ندارد زیرا به عنوان شخصی فنی در شرکت نفت مطمئنم که منشا آلودگی های محیط زیستی خوزستان مطلقا از فلرهای نفتی نیست.

بیژن عالی‌پور این سخنان را در نشست بررسی مشکلات ناشی از فعالیت‌های نفتی و لزوم مدیریت اصولی انتشار آلاینده‌های خروجی از فلرهای نفتی و راهکارهای کارشناسی آن در استانداری خوزستان اظهار کرد و ادامه داد: من معتقدم که این فلرها آلودگی ایجاد می کند و منکر این آلودگی هم نیستیم اما نه آن آلودگی که برخی در بوق و کرنا می‌کنند ... از حرف‌های مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تعجب می کنم و صحبت های مسئولان بهداشت و درمان خوزستان درباره ایجاد آلایندگی توسط فلرهای نفتی و بیمارهای تنفسی مرتبط با آن را قبول ندارم.

نوشتن دیدگاه