عقد تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد اروند با شهرداری آبادان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از عقد تفاهم نامه عمرانی و توسعه زیرساخت های شهری در مناطق کم برخوردار آبادان با شهرداری آبادان خبر داد.

اسماعیل زمانی در نشستی که به منظور انعقاد تفاهم نامه توسعه عمران شهری با هدف توسعه عمرانی مناطق شطیط، امیر آباد، علوانیه ، سلیج و دهکده بریم با شهردار آبادان حسین حمید پور، معاون عمران توسعه موعود شمخانی و قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند عبدالله کعبی، در دفتر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، گفت: تامین زیر ساخت های توسعه شهری و سرمایه گذاری از هدف ها و ماموریت های منطقه آزاد اروند است و این سازمان در راستای تامین خدمات عمومی بخشی از فعالیت های عمرانی شهری را با همکاری شهرداری ها انجام می دهد.

زمانی ضمن اشاره به اهداف کلان سرمایه گذاری در بخش خدمات شهری بیان کرد: با تامین زیرساخت های شهری مسیر ورود سرمایه گذاران را به شهر هموار کرده ایم.

وی ضمن اشاره به زیر ساخت های تکمیل شده در بخش های سلامت و بهداشت اظهار کرد: همانگونه که منطقه آزاد اروند در بخش بهداشت و سلامت با اولویت قرار دادن تامین زیرساخت های این بخش، سرمایه گذاری های کلانی جهت تامین سلامت شهروندان انجام داده است در بخش های دیگر شهری نیز ورود می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: در حوزه خدمات شهری انتظار داریم که شهرداری ها به صورت خودکفا کارها را انجام دهند ولی در جهت تسریع خدمات عمرانی و زیرساخت های شهری، سازمان ها منطقه آزاد لازم می داند حمایت هایی را در جهت ارایه بهتر خدمات شهری به شهروندان منطقه آزاد اروند داشته باشد.

 

در ادامه این نشست شهردار آبادان ضمن اشاره به اهداف و رویکرد های عمرانی در بخش خدمات شهری ابراز کرد: براساس برنامه های منطقه آزاد اروند توسعه شهری در بخش های عمرانی و زیرساخت های شهری یکی از اهداف اصلی این سازمان است و طبق آمارهای اعلام شده آبادان جزء ششمین شهرهای فرسوده کشور است.

حسین حمیدپور ضمن اشاره به امارهای سازمان مسکن و شهرسازی گفت: خوزستان رتبه دوم کشور دربافت های فرسوده دارد و با احتساب اینکه آبادان نیز رتبه دوم بافت های فرسوده را در استان خوزستان دارد می توان گفت که آبادان رتبه ششم بافت فرسوده را در کشور دارد.

حمیدپور بیان کرد: شهرداری آبادان در حال حاضر بخشی از بدهی های معوقه را ازبخش درآمد عوارض و برخی دیگر را از محل صرفه جویی های سازمان شهرداری پرداخت کرده است اما بخشی از در آمدهای شهرداری در بخش آلایندگی و ارزش افزوده می باشد که باید محقق شود.

وی ضمن اشاره به تقسیم ارزش افزوده در مرکز استان با توجه به تعداد و جمعیت هر شهر، تصریح کرد: حق آلایندگی و ارزش افزوده باید مستقیما به آبادان داده شود و اینگونه نباشد که درچرخه استان قرار بگیرد.

 

حمیدپور افزود: برای اینکه بتوانیم از آمد های آلایندگی وارزش افزوده، بخشی از بافت های فرسوده شهر را رفع فرسودگی نموده و بدهی های سنگین بیمه که تصاعدی افزایش می یابند را پرداخت کنیم.

معاون توسعه و عمران در ادامه این نشست ضمن اشاره به عقد تفاهم نامه همکاری با شهرداری آبادان بیان کرد: پنج پروژه عمرانی وزیر سازی در بخش های امیر آباد،ذولفقاری ، شطیط، علوانیه، سلیج و دهکده بریم، توسط شهرداری آبادان با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند اجرا می شود.

موعود شمخانی ضمن اشاره به مبالغ برآورد شده در این پنج پروژه بیان کرد: برای تامین زیرساخت های امیرآباد 21 میلیارد و 200 میلیون تومان، در منطقه علوانیه 10 میلیارد و 200 میلیون تومان ، در منطقه شطیط 11 میلیارد و 800 میلیون تومان ودر دو منطقه ذوالفقاری 12 میلیارد و 200 میلیون و 11 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد شده است که با شهرداری آبادان طی تفاهم نامه ای انجام می شود.

شمخانی ضمن تاکید برتامین زیرساخت های شهری در بخش های کم برخوردار ابراز کرد: برنامه توسعه شهری را از قسمت های حاشیه ای شهر آغاز می کنیم و طبق برنامه چهار ساله سازمان منطقه آزاد اروند که هزار میلیارد تومان برآورد هزینه برای طرح های اجرایی در منطقه آزاد اروند تعریف شده است پیش می رویم.

دیدگاه‌ها  

0 #1 آبادان 1396-10-22 12:24
با سلام وخسته نباشید و تقدیر و تشکر از زحمات اقای زمانی
می خواستم عرض کنم شهرک تجاری رفاهی اوپاتان در منطقه تانک فورم که قرار بود احداث بشه چی شد؟ هنوز خبری نیست
اگر می خواهید این سمت از آبادان شامل شطیط و ذوالفقاری و بخش ۵ و ۹ زمین شهری آباد بشه کار احداث شهرک اوپاتان رو شروع کنید

نوشتن دیدگاه