بیش از 62 هزار تن کالا در بنادر آبادان و اروندکنار تخلیه و بارگیری شد

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت: در 9 ماه امسال 62 هزار و 326 تن کالا در بنادر آبادان و اروند کنار تخلیه و بارگیری شد.

رضا صفاری روز دوشنبه اظهار کرد: بر مبنای شاخص های آماری به دست آمده در سامانه آمار سازمان بنادر و دریانوردی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر آبادان از ابتدای سال امسال تا پایان آذر نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از 12 درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: تناژ کالاهای تخلیه و بارگیری شده در این بندر، رقم 62 هزار و 326 تن را نشان می دهد که این میزان در پارسال 55 هزار و 495 تن کالا بوده است.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت: با استقبال خوب سرمایه گذاران و تجار منطقه و با در نظر گرفتن اشتغال زایی که مد نظر رهبر معظم انقلاب است و همچنین نام گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال توسط معظم له، با بهره مندی و استفاده از ظرفیت های بندر اروندکنار بر مبنای سامانه های آماری در سایت سازمان بنادر و دریانوردی میزان عملیات تخلیه و بارگیری از ابتدای امسال تا پایان آذر در بندر اروندکنار به بیش از 186درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته که زمینه ساز اشتغال مولد در این منطقه محروم است.

اداره بنادر و دریانوردی آبادان، بندرهای آبادان، چوئبده و اروند کنار را زیر مجموعه خود دارد.

نوشتن دیدگاه