تحصن دانشجویان دانشکده نفت آبادان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان معترض دانشکده نفت آبادان از پیگیری قانونی این مسئله خبر دادند.

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با دانشجویان معترض دانشکده نفت آبادان گفت: بنده چندین بار با آقایان بی طرف و بازرگان صحبت کرده ام.

وی افزود: در صورت به نتیجه نرسیدن آقای بی طرف با دانشجویان در جلسه ی فردا، کارگروهی متشکل از اعضای کمیسیون انرژی، اعضای کمیسیون آموزش، نمایندگان دانشجویان و فارغ التحصیلان، نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور و همچنین نمایندگان دیوان عدالت اداری در هفته آینده در مجلس شورای اسلامی به میزبانی کمیسیون انرژی برگزار خواهد شد.

حسنوند تاکید کرد: همچنین دانشجویان خواستار تنظیم سند جامع دانشگاه صنعت نفت در مجلس شورای اسلامی شدند تا از تخطی وزارت نفت از وظایف خود در آینده جلوگیری کند.

 

ثمره اعتراضات در حال به بار نشستن است

هدایت الله خادمی نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس در گفتگوی با دانشجویان معترض دانشکده نفت آبادان گفت: ثمره ی اعتراضات شما کم کم در حال به بار نشستن است؛ از فرصت به دست آمده برای ملاقات با بی طرف باید نهایت استفاده را برد.

وی افزود: اگر اتفاق نظری که امروز در رابطه با دانشگاه صنعت نفت به وجود آمده است دو سال پیش هم وجود داشت، کار به اینجا کشیده نمی شد.

خادمی تاکید کرد: در صورت عدم حل و فصل مشکلات دانشگاه و وزارت در هفته جاری، پروژه ی استیضاح زنگنه در مجلس کلید خواهد خورد.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تشکیل کارگروهی در صورت به نتیجه نرسیدن دانشجویان و وزارت نفت، افزود: اگر تا همین امروزی که همه نمایندگان به تکاپو افتاده اند، دو نماینده کارهای شما را پیگیری می کرد در حال حاضر چنین مشکلات به هیچ وجه رخ نمی داد.

خادمی همچنین وعده پیگیری این موضوع را در کمیسیون انرژی به دانشجویان دادند.

 

صدای اعتراض شما در تمامی کشور شنیده شده است

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دانشجویان معترض دانشکده نفت آبادان گفت: مطالبات خود را در قالب یک نامه که توسط تمامی دانشجویان امضا شده باشد خطاب به کمیسیون اجتماعی بنویسید تا این قضیه را من در کمیسیون اجتماعی موازی سایر کمیسیون ها پیگیری کنم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: صدای اعتراض شما در آبادان، تهران، اهواز و تمامی کشور شنیده شده است و حال نوبت به پیگیری از مجاری قانونی است.

مختار با اشاره به صحبت مستقیمشان با آقایان بیطرف و بازرگان در وزارت نفت توضیحاتی را به دانشجویان ارائه دادند و تاکید کرد: حتما در جلسه فردای دانشجویان با آقای بی طرف در دانشکده حضور خواهم داشت.

دانشجویان دانشکده نفت آبادان طی سه هفته گذشته نسبت به روند مدیریتی این دانشگاه و عدم پاییندی وزارت نفت به استخدام دانش‌آموختگان این دانشکده اعتراض داشتند.

نوشتن دیدگاه