فردا؛ دیدار معاون وزیر نفت با دانشجویان معترض دانشکده نفت آبادان

به منظور رسیدگی به خواسته های دانشجویان دانشکده نفت آبادان حبیب الله بی طرف، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری، فردا 14 آذر ماه به آبادان می آید.

غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی دیشب به جمع دانشجویان دانشکده نفت آبادان رفت و در تماسی تلفنی پیگیر حضور حبیب الله بی طرف، معاون وزیر نفت و کامران دهقانی مدیر کل آموزش وزارت نفت شد.

او به دانشجویان قول داد: مقدمات حضور نمایندگان دانشجویان را برای حضور در کمیسیون انرژی مجلس به منظور بیان مطالباتشان فراهم کند.

دانشجویان دانشکده نفت آبادان از دو هفته پیش برای حفظ امتیازات مهم این دانشکده از جمله استخدام تجمع کردند و در کلاس درس حاضر نشدند.

 

دانشکده نفت آبادان در پیامکی به دانشجویان خبر داده که مهندس بی طرف معاون مهندسی،پژوهش و فناوری وزارت نفت صبح فردا در آمفی تئاتر دانشکده با دانشجویان دیدار می کند.

در پیامک دانشگاه نفت آبادان خطاب به دانشجویان آمده است:

به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند جلسه ای ساعت 10 صبح فردا سه شنبه 96/9/14 در آمفی تئاتر دانشکده با حضور آقای مهندس بی طرف، معاون مهندسی،پژوهش و فناوری وزارت نفت برگزار خواهد شد.

بر اساس مستندات درج شده در دفترچه کنکور سراسری در سال‌های قبل، وزارت نفت متعهد به استخدام دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در این وزارتخانه شده بود.

بیژن زنگه وزیر نفت در سال 94 استخدام این دانشجویان را در وزارت نفت ممنوع اعلام کرد.

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که قبل از این سال در این دانشگاه تحصیل کرده بودند، پس از بی‌نتیجه ماندن اعتراضات خود به دیوان عدالت اداری شکایت بردند.

در پی این شکایات، دیوان عدالت اداری وزارت نفت را ملزم به جذب و استخدام دانشجویان گروه الف دانشگاه صنعت نفت کرد اما وزارت نفت همچنان به روند سابق خود در این زمینه ادامه می‌دهد.

نوشتن دیدگاه