راه اندازی کارگاه تولید در منهول در آبادان

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان با اشاره به راه اندازی کارگاه تولید در منهول در آبادان گفت: با راه اندازی این کارگاه نیازمان در زمینه تأمین درب به طور روزانه رفع می شود.

علیرضا خلیلی نیا ظهر امروز در جلسه بررسی معضلات شهری و ارائه راهکارهای خدمات شایسته در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: هرچند مشکلات در حوزه فاضلاب شهری بسیار زیاد است اما درحد توان و با استفاده از تمامی امکاناتی که در اختیار داریم در راستای کاهش مشکلات تلاش می کنیم.

وی با اشاره به اینکه آب مورد نیاز شهر اروندکنار پس از انقلاب از طریق آبادان و به طول ۴۵ کیلومتر پمپاژ می شد، اظهار کرد: طی سه ماهه گذشته و با بهره گیری از امکاناتی که در اختیار داشتیم یک تصفیه خانه اضطراری به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب آب (آب مورد نیاز شهرهای اروندکنار و چوئبده) را در شهر اروندکنار راه اندازی و به زودی به بهره برداری می رسد.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان تصریح کرد: از یک هزار و ۳۰۰ درب اصلی پی. وی. سی خریداری شده تاکنون ۶۰۰ درب آن نصب و مابقی در حال انجام است. همچنین خرید ۳۰ هزار درب منهول دیگر را نیز با هدف تأمین امنیت مردم و زیباسازی شهری در دستور کار داریم.

 

خلیلی نیا با تاکید بر اینکه امسال آرامترین تابستان را در حوزه آب و فاضلاب سپری کردیم، گفت: ۹ اکیپ بخش خصوصی را در سه منطقه شهری در زمینه لایروبی، رفع انسداد و شکستگی ها به مجموعه خود اضافه کردیم که کسب رضایتمندی مردم نتیجه بوده است.

وی عنوان کرد: ۹۰ درصد از مشکلات مراجعه شده به واحد ما رفع و اعتراضات نیز کمتر شده است.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان با بیان اینکه از نظر کمیت آب در آبادان مشکلی نداریم، اظهار کرد: از ۷۵۰ کیلومتر شبکه فاضلاب شهری تاکنون ۴۰۰ کیلومتر آن (۷۰ درصد) لایروبی شده است.

خلیلی نیا تصریح کرد: ۳۳ تلمبه خانه در نقاط مختلف شهری داریم که به لحاظ دفع فاضلاب همه آنها فعال هستند.

وی یادآور شد: هرچند که آب و فاضلاب یک شرکت بهره بردار است اما طی یک سال گذشته، ۱۰ کیلومتر شبکه فاضلاب را به سرانجام رسانده ایم.

خلیل نیا در پایان گفت: با پیگیری ها و تلاش های انجام شده موضوع پرداخت حقوق کارکنان رسمی به روز شده و پیمانکارها نیز تنها یک ماه مطالبه دارند.

نوشتن دیدگاه