آمادگی کامل دانشکده علوم پزشکی آبادان برای کمک به زلزله‌زدگان

معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان از آمادگی کامل این دانشکده برای کمک به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه خبر داد.

سید عابدین حسینی آهنگری ضمن ابراز همدردی با هموطنان حادثه دیده با اشاره به تشکیل ستاد بحران این دانشکده به منظور اعلام آمادگی کامل، از بسیج امکانات و اعلام آمادگی واحدهای تابعه این دانشکده برای کمک به زلزله زدگان این حادثه خبر داد و گفت: طبق هماهنگی انجام شده تمام نیروها و امکانات دانشکده علوم پزشکی آبادان این آمادگی را دارند که برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور به مناطق آسیب‌زده اعزام شوند.

وی افزود: فراخوان عمومی برای اعزام داوطلبانه کادر درمانی شامل پزشکان و پرستاران و تیم های بهداشتی در قالب کارشناسان بهداشت محیط، مبارزه با بیماریها و روانشناس از سوی دانشکده اعلام شده تا در صورت نیاز با هماهنگی وزارت بهداشت و مرکز مدیریت بحران به این مناطق اعزام شوند.

وی اظهار کرد: مقرر شد تا واحد سیار سازمان انتقال خون شهرستان آبادان برای تامین گروه های خونی مورد نیاز بویژه o منفی از میان دانشجویان و کارکنان در این دانشکده استقرار یابد.

پیشتر نیز رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان از آمادگی ۴ دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس در قالب یک تیم ۱۱ نفره از تکنیسین های فوریتهای پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان برای اعزام به مناطق یادشده خبر داده بود.

نوشتن دیدگاه