ادیبی: منطقه آزاد اروند بیش از تعهد خود به باشگاه صنعت نفت کمک کرده است

مدیر توسعه و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تعهدات مالی سازمان منطقه آزاد اروند به باشگاه صنعت نفت آبادان بیش از مبلغ توافق‌شده بین دو طرف است.

پیمان ادیبی امروز اظهار کرد: هجمه بسیاری در چند روز اخیر بر علیه سازمان منطقه آزاد اروند بوده که این هجمه‌ها غالبا بدون اطلاع از وضعیت موجود است.

وی ادامه داد: در سال نخست حضور نفت آبادان در لیگ برتر به دلیل شرایط بد مالی این باشگاه برای حضور در این آوردگاه سازمان منطقه آزاد اروند تقبل کرد تا بخشی از هزینه‌های این باشگاه را به مبلغ 50 میلیارد ریال پرداخت کند، در فصل جدید لیگ برتر نیز علاوه بر ممانعت و محدودیت‌های بسیار سازمان، این مبلغ 10 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: بنابراین پرداخت این مبلغ مصادف شد با تغییر هیات‌مدیره این باشگاه و به موجب اینکه این باشگاه یک شرکت ثبت شده است، این تغییر باعث شد که کسی برای امضا کردن و ثبت قرارداد با سازمان منطقه آزاد اروند اختیار قانونی نداشته باشد.

 

ادیبی افزود: به همین جهت سازمان منطقه آزاد اروند به دلیل اینکه مشکلات این باشگاه مردمی را مشاهده کرد، بدون ثبت قراردادی، مبلغ 40 میلیارد ریال از این مبلغ را به باشگاه صنعت نفت پرداخت کرده و 20 میلیارد باقیمانده منوط به ثبت تغییرات هیات‌مدیره است، ولی تاکنون این تغییرات در این باشگاه رخ نداده است و در این باشگاه فرد قانونی برای ثبت قرارداد حق امضا ندارد.

وی تصریح کرد: بنابراین بیش از مبلغ مورد تعهد سازمان و خارج از ساز و کار قانونی به حساب باشگاه صنعت نفت آبادان واریز شده و این باشگاه طلبی از این سازمان ندارد و صحبت‌هایی که در فضاهای مختلف مجازی و حقیقی بر علیه این سازمان مبنی بر عدم حمایت از این تیم محبوب منطقه آزاد اروند صورت گرفته حقیقت ندارد و ما تمام تلاش خود را برای حمایت از این تیم در لیگ برتر انجام داده‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند گفت: این کمک‌ها به موجب آن به باشگاه صنعت نفت داده شد که از فوتبال شهر و علاقه‌مندان به این رشته در منطقه آزاد حمایت شود و این باشگاه هم متعهد است در قبال آن از فوتبال پایه و بازیکنان بومی حمایت کند.

وی تاکید کرد: اینکه سرمربی تیم در مورد مسائل مالی اظهارنظر می‌کند، به مدیرعامل باشگاه بستگی دارد و باید صحبت‌های مربی تیم رد یا تایید شود که این باشگاه آیا از سازمان منطقه آزاد طلبی دارد یا خیر، ضمن اینکه این باشگاه زیرمجموعه نفت محسوب می‌شود و سازمان منطقه آزاد اروند خارج از ساز و کار قانونی خود به این باشگاه کمک می‌کند.

ادیبی در پایان خاطرنشان کرد: بهترین حالت در این موضوع این است که مدیرعامل باشگاه صنعت نفت صحبت‌های مدیرعامل خود را تایید و یا رد کند در حالی که هیچ قانون و هیچ دلیل مبنی بر کمک سازمان به این باشگاه وجود نداشته، این هجمه‌ها ناجوانمردانه است و سرمربی تحت کدام شرایط به این باشگاه ملحق شده است را باید بپذیرد.

نوشتن دیدگاه