روادید برای زائران اربعین در پایانه های مرزی شلمچه صادر نمی شود

مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان گفت: روادید (ویزا) برای زائران اربعین حسینی در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه به هیچ وجه صادر نخواهد شد و زائران باید در شهرهای خود و از طریق دفاتر و مراکز مجاز سازمان حج و زیارت اقدام به تهیه ویزا کنند.

رضا نجاتی روز دوشنبه با بیان اینکه عبور زائران اربعین حسینی از پایانه های مرزی چذابه و شلمچه همچون سال های گذشته تنها با داشتن گذرنامه و روادید امکان پذیر است افزود: با هماهنگی انجام شده ماموران انتظامی و مرزبانی از تردد افراد و زائران بدون مدارک قانونی به شدت جلوگیری می کنند.

وی گفت: بر اساس قانون کشور عراق ، سه سال زندانی در انتظار کسانی است که بدون روادید وارد این کشور می شوند.

مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان بیان کرد: در تردد زائران اربعین حسینی مشکلی نداریم ولی به زائران توصیه می شود عبور از پایانه های مرزی خوزستان را به روزهای آخر منتهی به روز اربعین موکول نکنند تا نظم و انضباط در پایانه ها خدشه دار نشود.

نجاتی گفت: زیرساخت های مهم به خصوص راه ، آب و توقفگاه خودرو در پایانه های چذابه و شلمچه بسیار بهتر از اربعین پارسال است و طبیعی است به همان نسبت مشکلات کمتری در تردد زائران عزیز اربعین حسینی خواهیم داشت.

وی با اشاره به هماهنگی انجام شده در ستاد اربعین استان در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به زائران اظهار کرد: حدود 800 موکب (مرکز پذیرایی) در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه با مشارکت های مردمی در حال برپایی است و این خدمت رسانی تا بازگشت کامل زائران ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه