حوزه استحفاظی شهر آبادان تنها یک ماشین آتش‌نشانی دارد

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه 40 کیلومتر حوزه استحفاظی شهر آبادان تنها با یک ماشین آتش‌نشانی اداره می‌شود، گفت: در حال حاضر توان مالی شهرداری آبادان تنها کفاف پرداخت حوقق بخشی از کارکنان این شهرداری را می‌دهد و رسیدگی به شرایط خاص این شهرداری مستلزم عزمی ملی و مدیریتی جهادی است.

حسن کمری در همایش شوراها و شهرداران خوزستان که شامگاه پنجشنبه (27 مهر ماه) در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: شرح وظایف و نوع کار واقعی شوراها، نوع ارتباط با مردم و تنوع خواسته‌های مردم و حجم مشکلات شهر، ایجاب می‌کند که شوراها واقعا شوراهای شهر باشند، نه شوراهای شهرداری و این شرایط مستلزم مدیریت واحد شهری است.

وی ادامه داد: متاسفانه نبود دستورالعمل‌های کافی و قوانین راه‌انداز، موجب شده که شوراهای ما همان شوراهای شهرداری باقی بمانند و این مساله مشکلاتی را ایجاد کرده است. متاسفانه سازوکارهای قانونی و ابزارهای لازم برای اینکه شوراهای ما شوراهای شهر باشند، وجود ندارند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه شوراها ابزار کاری برای اجرای برخی از وظایف خود ندارند، عنوان کرد: شرح وظایف شوراها ناقص و ناکارآمد باقی مانده است و متاسفانه قوانین لازم نیز برای حل این نواقص تدوین نمی‌شود. شرایط خاص شهرداری آبادان اکنون به گونه‌ای است که رسیدگی به آن نیازمند عزم ملی و فرااستانی و مدیریت جهادی است.

کمری ادامه داد: متاسفانه توان مالی شهرداری آبادان، اکنون به گونه‌ای است که تنها کفاف پرداخت حقوق بخشی از کارکنان خود را می دهد. بخش زیادی از مردم آبادان به ویژه در محلات مجاور پالایشگاه به سختی تنفس می‌کنند و عوارض ناشی از این آلایندگی‌ها شامل حال مردم نمی‌شود.

وی بیان کرد: بحث پرداخت چهار درصد مربوط به تامین اجتماعی و بدهی‌های فزاینده ناشی از آن و همچنین بدهی‌های به جا مانده از سال‌های قبل، کمک‌های خاص و ملی را می‌طلبد، در غیر این صورت کاری از دست شهرداری ساخته نیست و روز به روز شرایط ما وخیم‌تر می‌شود. در حال حاضر 40 کیلومتر حوزه استحفاظی آبادان تنها با یک ماشین آتش‌نشانی اداره می شود.

نوشتن دیدگاه