واگذاری ۱ هزار دستگاه کولر به مدارس منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اعلام این خبر، گفت: 1 هزار دستگاه کولر برای استفاده مدارس آبادان و خرمشهر به ادارات آموزش و پرورش این دو شهرستان واگذار شد.

سید مرتضی نعمت زاده در گفت و گوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز آبادان، عنوان کرد: طی دو سال گذشته 1 هزار دستگاه کولر برای مدارس آبادان و خرمشهر و روستاها توسط این سازمان تهیه و به ادارات آموزش و پرورش این دو شهرستان واگذار شده است.

وی افزود: تا کنون 80 درصد از این کولرها به مدارس آبادان و خرمشهر و همچنین روستاهای حاشیه تحویل شده است.

نعمت زاده سرانه وزارت آموزش و پرورش برای یک دانش آموز ابتدایی را مبلغ 3 هزار و پانصد تومان خواند و اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند طی یک مرحله برای هر دانش آموز ابتدایی 25 هزار تومان سرانه در نظر گرفته بود که این مبلغ به مدیران مدارس پرداخت شد.

وی ادامه داد: برخی از مدیران مدارس با دریافت این سرانه ها توانستند به خوبی از آن استفاده کنند که این نیز جای تشکر دارد.

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به تجهیز و تعمیرات مدارس در سال گذشته، گفت: عملیات تجهیز و تعمیرات مدارس آبادان و خرمشهر و همچنین مدرسه های روستاهای اطراف این دو شهرستان توسط این سازمان در چندین مرحله انجام شده است.

وی از تعمیر و تجهیز مدارس آبادان و خرمشهر در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: با تدابیر مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند در سال جاری نیز برای تعمیر و تجهیز مدارس آبادان و خرمشهر مبلغ 9 میلیارد و سیصد و هشتاد میلیون تومان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: همچنین هماهنگی های لازم برای اجرایی شدن عملیات تجهیز و تعمیرات مدارس با اداره نوسازی استان خوزستان صورت گرفته و قرارداد آن نیز آماده است.

وی افزود: در این طرح نیازهای تمام مدارس آبادان و خرمشهر تعیین شده است ضمن آنکه سازمان منطقه آزاد اروند بودجه بسیار خوبی را برای اختصاص به مدارس این منطقه در نظر گرفته است.

نعمت زاده با بیان اینکه فقط آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند هستند، گفت: به رقم اینکه به لحاظ قانونی فقط این دو شهر در محدوده منطقه آزاد قرار دارند و شهرهایی مثل اروندکنار و چوئبده در این محدوده قرار ندارند اما سازمان منطقه آزاد اروند خدماتی را که به آبادان و خرمشهر ارایه می دهد همان خدمات را نیز به شهرها و روستاهای حاشیه این دو شهر ارایه می کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: برای خدمت کردن به مردم این منطقه خوشحال هستیم و لذت می بریم برای آنان کاری انجام دهیم.

نوشتن دیدگاه