پنج هزار میلیارد ریال برای عمران شهرستان های آبادان و خرمشهر هزینه می شود

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: پنج هزار میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای عمران و آبادانی شهرستانهای آبادان و خرمشهر هزینه می شود.

عبدالله کعبی سه شنبه در دومین همایش روستا و عشایر منطقه آزاد اروند در روستای شلحه امام حسن (ع) آبادان افزود: در دولت تدبیر و امید در 70 درصد شهرستانهای آبادان و خرمشهر طرح های عمرانی و زیربنایی انجام شد در حالی که در هشت سال قبل آن فقط در 30 درصد مناطق طرح تعریف و عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت: در بخش بهداشت و درمان 2 هزار میلیارد ریال از سوی بهداشت و درمان منطقه آزاد اروند هزینه شده و بهسازی بیمارستان های شهید بهشتی و طالقانی با مشارکت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام و هم اکنون بهترین اطاق های عمل کشور در بیمارستان طالقانی آبادان آماده بهره برداری است.

کعبی در بخش دیگری از سخنان خود به تخصیص یافتن اعتبار خاص به سرانه دانش آموزی در شهرستان های آبادان و خرمشهر اشاره کرد و بیان کرد: برای دوره ابتدایی 250 هزار ریال، مقطع متوسطه اول 350 هزار ریال، متوسطه دوم 450 هزار ریال و فنی و حرفه ای 500 هزار ریال به ازای هر دانش آموز سرانه تعریف شده است.

وی به ارتقاء زیرساخت های فرودگاه آبادان با اعتباری بالغ بر 66 میلیارد ریال و با کمک شرکت فرودگاه های کشور اشاره کرد و گفت: وظیفه سازمان منطقه آزاد اروند فراهم کردن زیرساخت ها برای ورود سرمایه گذاران و ایجاد اشتغال مولد در شهرستان های آبادان و خرمشهر است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند به خدمات سازمان منطقه آزاد اروند به روستاهای شهرستان های آبادان و خرمشهر اشاره کرد و افزود: سه هزار و 600 میلیارد ریال برای بهسازی روستاهای شهرستان های آبادان و خرمشهر به صورت مشارکتی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مصوب شده است.

وی نقد سازنده عملکرد سازمان منطقه آزاد اروند را مفید دانست و گفت: منتقدین باید یک طرفه عملکرد سازمان را نقد نکنند و عملکرد سازمان را نسبت به دوره های گذشته ملاک قرار دهند.

 

معاون فرماندار آبادان: اعتبارات تملک دارایی شهرستان آبادان در مناطق روستایی هزینه می شود

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر به مناطق روستایی تمام اعتبارات تملک دارایی شهرستان آبادان در مناطق روستایی خارج از محدوده منطقه آزاد اروند هزینه می شود.

ریاض علی فرهانی افزود: تغییر و رضایت مندی اجتماعی یک شبه شکل نمی‌گیرد و این مهم با استمرار ارائه خدمات حاصل می‌شود.

وی اظهار داشت: اراده نظام و دولت بر این است که آبادان و خرمشهر در بخش های مختلف پایلوت کشور شوند و قرار است نقش بی بدیلی به جای پالایشگاه ۳۰ سال پیش ایفا کنیم.

علی فرهانی به تدوین سند راهبردی توسعه شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت: دولت تلاش دارد تا توازن و تعامل تمام شهرستان آبادان را برقرار سازد. معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست گفت: با اقدامات صورت گرفته تا پایان سال جاری نیروگاه خورشیدی برای خانه های روستایی و مدارس محدوده منطقه آزاد راه اندازی می شود.

 

موعود شمخانی اظهار داشت: به منظور کاهش هزینه های برق روستائیان با نصب پنل های تولید برق خورشیدی اهالی از انرژی پاک بهره مند می شوند.

وی افزود: تا پایان سال جاری اینترنت تمام روستاها به اینترنت 4G تبدیل خواهد شد.

شمخانی به اختصاص 100 میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد اروند به منظور تعویض لوله ها آب شرب روستای اشاره کرد و اظهار کرد: 400 میلیارد ریال نیز به منظور بهسازی روستایهای شهرستانهای آبادان و خرمشهر اختصاص یافته است.

وی هدف دار بودن طرح های عمرانی در روستاها ، اجرای طرح ها توسط مجری توانمند، نبود فشارهای سیاسی و مشارکت روستائیان در اجرای طرح های عمران روستایی را از ویژگی‌های این طرح ها دانست.

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خوزستان نیز در این نشست گفت: برنامه پنج ساله توسعه روستاهای منطقه آزاد اروند در حال تدوین است.

مسعود انصاریان گفت: از 2 سال گذشته طرح بهسازی 101 روستای شهرستان های آبادان و خرمشهر با مشارکت منطقه آزاد اروند در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: تاکنون کار بهسازی 50 روستا به صورت 100درصد 30 روستا با 75 درصد پیشرفت فیزیکی اجرا شده و سایر روستا نیز عملیات اجرایی آنها اجرا شده است.

انصاریان افزود: در این مدت بازسازی و مرمت چهار واحد آموزشی در روستاهای منطقه آزاد اروند نیز انجام و برخی از حسینیه ها نیز بازسازی شد.

وی به اجرای طرح جمع آوری و تصفیه پسآب های روستایی در خرمشهر اشاره کرد و گفت:در روستای آلبوناعی این طرح به صورت 100 درصد و در روستای فطلاوی به صورت 80 درصد انجام شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خوزستان گفت: وام مسکن مقام سازی روستایی به صورت تسهیلات بانکی و بلاعوض به خانواده‌های کم بضاعت و بی بضاعت در شهرستان های آبادان و خرمشهر پرداخت می شود.

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند هم گفت: در هشت سال دفاع مقدس عشایر به عنوان مرزداران ایران اسلامی نماد استقامت و پایداری بودند.

سید مرتضی نعمت‌زاده اظهار داشت: روستاها با توجه به مشکلات نقش بسزایی در پیشرفت کشور دادند

نوشتن دیدگاه