بانک های خارجی در منطقه آزاد اروند مستقر می شوند

اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور پس از حضور در آبادان در خصوص حضور بانک های خارجی اظهار می کند: استقبال بانک های خارجی در ابتدای کار این دولت مثبت بود. 16 بانک ایرانی و خارجی به همین میزان تقاضا داشتند اما بانک مرکزی در میانه راه ضوابط خود را تغییر داد.

وی ادامه می دهد: بانک مرکزی حداقل سرمایه که 25 میلیون یورو بود را به میزان 150 میلیون یورو افزایش داد البته طی مصوبه ای از 150 میلیون یورو به 100 میلیون یورو تغییر پیدا کرد ولی به دلیل اینکه این رقم همچنان بالا است تاکنون متقاضی زیادی درخواست نکرده و متوقف شده اند.

مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در ادامه عنوان می کند: دوباره با «ولی الله سیف»، رئیس کل بانک مرکزی ایران صحبت شده است و مقرر شده به مصوبه قبلی یعنی همان مصوبه 25 میلیون یورو بازگردیم و بانک های فراساحلی را در مناطق آزاد دایر کنیم.

ترکان تاکید می کند: وقتی این ضابطه اجرا شود بانک های خارجی در مناطق آزاد دایر می شوند و به دلیل اینکه منطقه آزاد اروند نسبت به سایر مناطق دارای جمعیت بیشتری است، به طور حتم مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد.

دیدگاه‌ها  

0 #1 امین 1396-02-29 14:41
بانک مرکزی برای مجوزهایی که برای شرکتای رانت خوار که پول مردم رو خوردن قانون وضع کنه چرا سنگ می ندازه جلوی پای منطقه ازاد اروند
مردم آبادان خرمشهر چه گناهی کردن مردم از فقر به کارهای خلاف و شرارت رو آوردن
واقعا به فکر مردم باشید این نا امنی ها تا کی اینها برای خود کسانی که بی اهمیت هستند هم مشکل آفرین خواهد بود همه در یک جامعه زندگی می کنیم به فکر باشن واقعا و بزارن شهر آباد بشه

نوشتن دیدگاه