کمالوند: کرار با نظر من به نفت آبادان آمد

سرمربی تیم صنعت نفت آبادان گفت: کرار جاسم با نظر مستقیم من به تیم نفت آبادان پیوست.

درباره برگزاری کلاس‌های پیشرفته دوره مربیگری مربیان لیگ برتر، گفت: کلاس‌ها که خیلی خوب است. مدرس این دوره، از مدرس‌های کارکشته ای اف سی است که در اروپا هم تدریس می‌کند و در انگلیس جزو مربیان صاحب سبک به حساب می‌‌آید. خیلی کلاس پر بازی است، اما به نظر من، زمان کلاس زیاد است. ما از ساعت هشت صبح اینجا هستیم. کلاس‌ها تا ساعت 17 هم ادامه پیدا می‌کند که بچه‌ها کمی خسته شدند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شاگرد زرنگ و تنبل کلاس مشخص شدند، گفت: اینجا همه شاگرد زرنگ هستند و شاگرد ضعیف نداریم، چون همه جزو مربیان سطح بالای فوتبال ایران به حساب می‌آیند.

سرمربی پیشین تیم گسترش فولاد درباره برگزاری لیگ شانزدهم، تصریح کرد: لیگ شانزدهم از لحاظ کیفی، بهتر از فصول گذشته شده بود. از لحاظ کمیت هم نسبتا بهتر بود. مسابقات خیلی خوب و منظم برگزار شد.

به آقای تاج و زیر مجموعه آنها در سازمان لیگ خسته نباشید می‌گویم که مسابقات را خیلی خوب و منظم برگزار کردند. ما درگیر بازی‌های تیم ملی و حضور تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا هم بودیم و به همین خاطر، بازی‌ها خیلی فشرده برگزار می‌شد، اما با توجه به اینکه برنامه از قبل اعلام شده بود، تیم‌ها آمادگی کامل داشتند.

کمالوند در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه مدرس دروره گذشته بهتر بود یا این دوره، گفت: دو بحث جدا بودند. «گری فیلیپس» مربی بدن‌ساز بود و این مربی، تاکتیکی است.

 

وی راجع‌به جدایی‌اش از تیم گسترش فولاد، یادآور شد: از مجموعه گسترش فولاد تشکر می‌کنم. سه سال خیلی خوب در کنار یکدیگر داشتم و نتایج خوبی هم گرفتیم، اما نیاز بود که یک تغییری داشته باشیم. زمانی که من به گسترش فولاد رفتم، این تیم در آستانه سقوط بود، اما روزی که این تیم را ترک کردم، تیم را در نیمه بالای جدول تحویل دادم.

ما جهش خیلی خوبی داشتیم و بهترین رتبه تاریخ گسترش فولاد را گرفتیم. فکر می‌‌‌کنم هم من نیاز به یک جابه‌جایی داشتم و هم باشگاه گسترش فولاد به یک خون تازه احتیاج داشت. در هر صورت برای گسترش فولاد آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی صنعت نفت آبادان، با اشاره به احتمال انحلال تیم نفت تهران، خاطرنشان کرد: باشگاهداری در فوتبال ما سخت شده است. یک زمانی با 500، 600 میلیون می‌شد یک تیم لیگ برتری بست، اما الان با 17، 18 میلیارد هم نمی‌شود این کار را انجام داد.

شما مثلا الان بخواهید تهران به اهواز بروید، مسابقه بدهید و برگردید، 50، 60 میلیون تومان هزینه می‌خواهد. هزینه‌ها بالا رفته و کار سخت شده است. باید یک فکر اساسی برای این موضوع بکنند. یک بار این اتفاق می‌افتاد که تیم به این شکل قهرمان جام حذفی شود، اما بار دیگر تکرار نمی‌شود. اگر یک فکر اساسی نکنند، منحل می‌شود.

کمالوند در پاسخ به این سوال که آیا کرار جاسم با نظر شما به صنعت نفت پیوسته است یا خیر، گفت: مگر می‌شود یک بازیکن بدون نظر مربی، بازیکن جذب کند؟! البته یک سری از مدیرها هستند که این کار را می‌کنند، اما من از آن مربی‌هایی نیستم که زیر بار گرفتن بازیکن توسط مدیریت بروم. کرار با نظر مستقیم من به تیم صنعت نفت آبادان پیوسته است.

نوشتن دیدگاه