۳ پروژه اصلاح و ساماندهی برق در آبادان به بهره برداری رسید

به مناسبت هفته دولت و با حضور جمعی از مسئولان محلی، کار بهره برداری از سه پروژه اصلاح و ساماندهی برق در این شهرستان به انجام رسید.

رئیس اداره برق آبادان ظهر امروز شنبه در آئین بهره برداری از این پروژه ها اظهار کرد: پروژه ساماندهی شبکه و تامین برق منطقه آبادان مرکزی (امیری) با صرف اعتباری معادل ۸۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی به انجام رسید.

اکبر ناصری افزود: در این پروژه که عملیات اجرایی آن از شهریورسال گذشته آغاز شد، پنج دستگاه پست زمینی ترانسفورماتور تعویض شد.

وی با اشاره به قدمت حدود ۸۰ ساله پایه های برق، فرسودگی شبکه سیمی از انجام تعویض یک هزار و ۲۰۰ پایه برق در منطقه امیری خبر داد و عنوان کرد: به منظور بهبود وضعیت برق در این منطقه طرح ساماندهی شبکه را با استفاده از جدیدترین متد روز دنیا که مجهز به یوپی اس، سیستم اعلام و اطفای حریق و تابلوهای دارای قابلیت قطع و وصل به صورت اتوماسیون و وصل به اتاق رادیو برای نظارت کامل بر شبکه را دارد، فعال سازی و به انجام رساندیم.

ناصری از نصب دو فیدر خروجی ایستگاه ذوالفقاری و توسعه، اصلاح و ساماندهی روستاهای حاشیه غرب و شرق بهمنشیر به عنوان دو پروژه دیگر به انجام و اتمام رسیده اداره برق نام برد و تصریح کرد: برای انجام این پروژه ها بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی هزینه شد.

به گفته رئیس اداره برق آبادان، با انجام این پروژه ها موضوع تقویت ولتاژ، تامین و ساماندهی برق، کاهش نارسایی و افت فشار برق وتعدیل بار فیدرهای پربار به تقویت ولتاژ منطقه به انجام رسید.

نوشتن دیدگاه