۳ طرح پتروشیمی در آبادان به بهره برداری رسید

به مناسبت هفته دولت، سه طرح مختلف در پتروشیمی آبادان افتتاح شد.

مراسم افتتاح و بهره برداری از این سه طرح پتروشیمی ظهر امروز شنبه با حضور جمعی از مسئولان محلی صورت گرفت.

«فیلترهای شنی واحد تصفیه بیولوژیک پساب»، «انتقال آب کولینگ از واحد ۷۰۰ جدید به واحدهای ۶۰۰ و ۷۰۰ قدیم» و «واحد بسته بندی جدید pvc ( در واحد ۷۰۰ جدید)» سه طرح افتتاح شده امروز در پتروشیمی آبادان به شمار می رود.

پروژه های یاد شده در راستای تحقق شعار سال تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» و توسط نیروهای پتروشیمی به انجام رسیده است، از آنجایی که بخشی از محصولات تولیدی در این پتروشیمی جنبه صادراتی دارد، استفاده از آخرین فن آوریهای روز دنیا و تهیه محصولات مشتری پسند برای عرضه در بازارهای جهانی امری مهم و اجتناب ناپذیر است.

دستگاههای مورد نیاز برای راه اندازی واحد بسته بندی جدید پی وی سی با هزینه کرد ۱۵ میلیارد تومان از آلمان خریداری شد اما تماما توسط کارکنان و کارشناسان پتروشیمی آبادان و البته با نظارت گاه و بی گاه گروه آلمانی (به دلیل نیاز به استفاده از گارانتی و نگهداری دستگاهها از سوی شرکت مربوطه) مونتاژ، نصب و راه اندازی شد، که شامل دو واحد بسته بندی پی وی سی تمام مکانیزه با ظرفیتهای تولید ۲۰ و ۱۲.۵ تن در ساعت است که پس از طی فرآیند تولید، بسته بندی و آماده تحویل به مشتری می شود.

علاوه بر آن دستگاه دیگری تحت نام «فیلترهای شنی» که کار تصفیه بیولوژیک پساب را به انجام می رساند امروز وارد مدار تولید شد، این دستگاه کدورت و ناخالصی هایی را که در فرآیند پساب این شرکت وجود دارد را به نقطه ایده آل و طبق استانداردهای قابل قبول محیط زیست می رساند.

دستگاه فیلتر شنی با اعتباری بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان و در یک بازده زمانی سه ماهه به مرحله اجرا در آمد و قدرت تصفیه ۲۵۰ مترمکعب از پساب را در طول یک ساعت دارد.

نوشتن دیدگاه