شهبازی: صادرات و واردات از بنادر شهرستان آسان تر می شود

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان با تشریح نقش بنادر شهرستان و منطقه آزاد اروند در رونق پایدار اقتصادی کشور، گفت: روند صادرات و واردات کالا از این بنادر آسان تر می شود.

عزیزالله شهبازی در نشست کارگروه صادرات و واردات شهرستان های جنوبی خوزستان در فرمانداری آبادان افزود: شهرستان های ساحلی استان نقش کلیدی در پیشرفت و توسعه صادرات غیرنفتی این استان دارند و با انجام تغییراتی می توان به توسعه صادرات غیرنفتی و کالاهای سرمایه ای کمک کرد.

وی اظهار داشت: برای آسان شدن روند فعالیت این بنادر و کمک به صادرات و واردات کالا، با همکاری اتاق های بازرگانی آبادان خرمشهر و اهواز کارگروه هایی تشکیل شد تا شاهد رونق بیشتر شهرهای ساحلی خوزستان باشیم.

فرماندار ویژه آبادان و معاون استاندار خوزستان افزود: بازرگانان و تاجران در شهرهای ساحلی خوزستان مشکلاتی برای صادرات کالا دارند که این مشکلات پس از بررسی در اختیار فرمانداری ویژه آبادان قرار می گیرد تا در شورای صادرات غیرنفتی و نشست گفت و گوی دولت با تاجران و بازرگانان مطرح شود.

شهبازی تصریح کرد: نگاه ویژه استاندار خوزستان به موضوع اظهارنامه ها و گواهی صدور مبدا است که از این استان و شهرستان های دارای صادرات و واردات در حال انجام است، در حالی که اتاق های بازرگانی از این مهم بهره مند شده و در موضوع مالیات نیز برای استان سود آوری داشته باشد.

وی افزود: در این راستا به ستاد گمرکات استان خوزستان پیشنهادهایی شده است که وقتی تجار و صادر کنندگان برای صدور اظهار نامه مراجعه می کنند گواهی صدور مبدا نیز از همان محل گمرکات صورت پذیرد.

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به نصب دروازه های ورودی محدوده منطقه آزاد اروند در هفته دولت نیز گفت: با نصب گیت های خروجی سازمان منطقه آزاد اروند، وضعیت کنونی ساماندهی می شود.

در این نشست که با حضور فرمانداران شهرستان های آبادان، خرمشهر، شادگان و ماهشهر و جمعی از مدیران اقتصادی برگزار شد در خصوص آسان شدن روند صادرات کالا از بنادر شهرستان های جنوبی خوزستان تصمیم گیری شد.

نوشتن دیدگاه