از ماست که بر ماست.

هر چه به روزهای پایان تبلیغات انتخابات و همین‌طور حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نزدیک‌تر می‌شویم شور و حال بیشتری در فضای پررقابت انتخابات را شاهد خواهیم بود.

در این روزهای هر گوشه و کناری از شهر بوی تبلیغات پرآب و رنگ نامزدهای انتخاباتی را داده و در این مسیر صاف و ناهموار هواداران نیز شعارهایی خاص را مدنظر قرار می‌دهند؛ ستادهای تبلیغاتی بسیار داغ عمل کرده و صدای کاندیدای خود را به خوبی با هوادارانشان هم‌صدا می‌کنند.

چسباندن بنر و عکس‌های نامزدها بر در و دیوار شهر، پخش فیلم و صدای نامزدهای انتخاباتی در ستادها و همچنین توزیع کارت‌های ویزیت تبلیغاتی و بروشورهایی در این زمینه گوشه‌ای از روند تبلیغات رو به رشد و پرزرق و برق انتخابات را در جنوب خوزستان نشان می‌دهد.

در این میان هر چه به زمان حضور مردم در 12 اسفندماه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم شاهد رنگ و لعاب بیشتری در پخت غذاها و سفره‌های این چنینی و آن چنانی می‌شویم؛ صدای تبلیغات بلندتر و نشست‌های حاشیه‌ای متعددتر می‌شود!

اس‌‌ام‌اس‌های تبلیغاتی و درج شعارهایی غیرواقعی، برخی اوقات این فضا را غیرقابل تحمل کرده و سبب روی گرداندن مردم از چهره حک شده بر بنر و عکس‌های تبلیغاتی نامزدها می‌شود؛ شوق‌ها و جنب و جوش‌ها افزایش پیدا کرده و جلسات پیدا و پنهان و رایزنی‌های گوناگون فزون‌تر...

اما همه این موارد نشان از رقابت تنگاتنگ کاندیدا و هواداران آنها با یکدیگر دارد!

برخی مسیرها پرتردد و برخی دیگر در ساعت‌هایی خاص قفل و کاملاً مسدود می‌شوند؛ مردم همه از این فضا به وجد آمده و در سردرگمی‌های پرجنب و جوش خود به دنبال انتخابی به رنگ پیروزی می‌گردند.

در این فضا ممنوعیات تبلیغات در محدوده و مناطقی از شهرهای جنوب خوزستان محدود و برخی نواحی نامحدودتر است.

عکس و بنر برخی نامزدهای انتخاباتی در روزهای نخستین تبلیغات بالای ساختمان‌ها علم بود و بعد از گذشت چند ساعت به پایین کشیده شد و اما در همین روزها شاهد نصب عکس و تبلیغات تصویری کاندیدا در دیگر شهرهای جنوب خوزستان هستیم!

اما به راستی اگر این تبلیغات کمرنگ‌تر شود، تکلیف حضور حداکثری مردم چه می‌شود؟ اگر چهره نامزدهای انتخاباتی دیده و نمایان نشود مردم در یک هفته چگونه می‌توانند با نامزدها آشنا شوند؟؟ و ... تنها سه دیگر فرصت مانده تا روز انتخاب، انتخابی به رنگ دلخواه.

اگر تو هم توانستی این روزها سری به ستادهای تبلیغاتی بزن، در کنار آنها کمی تأمل و توقف کن تا فردا روز پشیمان نشوی از ناکرده‌ها، دل و دیده‌ات را یکی کن و پیروز و با اقتدار گام بردار زیرا از ماست که بر ماست.

و تو ای دوست، مردم را در این هیاهو به خودشان بسپار و مسئولیت را تنها به دل و دیده‌شان بنه؛ این مردم بارها بار بر دوش کشیده‌اند و در تصمیم خود مصممند، بیشتر از من و تو...

آزموده را آزمودن خطاست؛ بیایید بار دیگر مردم را در تکیه‌گاه اصلی خود بنشانیم و در این مسیر تنها حرف و انتخاب تک تک مردم را ملاک بدانیم، انتخابی به رنگ پیروزی! زیرا امروز خیلی‌ها با نگرانی و امید چشم دوخته‌اند و در انتظارند برای رسیدن به رنگ، صدا و کلام پیروزی، پیروزی به سه رنگ؛ سبز، سفید و سرخ.

 

یادداشت از مریم خبازی

نوشتن دیدگاه