شهبازی: مشکلات بازرگانان روی میز مسئولان

فرماندار ویژه آبادان از رفع موانع پیش روی تجار و بازرگانان منطقه خبر داد.

عزیزالله شهبازی در حاشیه نشست بررسی مشکلات صادرات و واردات این شهرستان و منطقه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای تسهیل و کمک به امر صادرات و واردات با اتاق‌های بازرگانی آبادان خرمشهر و اهواز نشستی را برگزار کردیم و همه مدیران مرتبط با این امر را نیز به این جلسه دعوت کردیم تا نظرات، پیشنهادات و معضلات را مورد بررسی قرار دهیم.

وی ادامه داد: نگاه ویژه استاندار خوزستان به موضوع اظهارنامه‌ها و گواهی صدور مبدا بوده است که از خوزستان و شهرستان‌های دارای صادرات و واردات در حال صورت پذیرفتن است، در حالی که اتاق‌های بازرگانی از این حیث بهره‌مند خواهد شد و در بحث مالیات نیز برای استان سود‌آوری خواهند داشت.

معاون استاندار خوزستان تصریح کرد: در این راستا به ستاد گمرکات استان خوزستان توصیه‌هایی داشتیم که وقتی تجار و صادر‌کنندگان برای صدور اظهار نامه مراجعه می‌کنند، گواهی صدور مبدا نیز از همان محل گمرکات صورت پذیرد.

شهبازی افزود: در این نشست بحث استقرار شعب بانک توسعه صادرات در شهرستان‌های ماهشهر، خرمشهر و آبادان مطرح شد که این موضوع را نیز در دستور کار این بانک قرار گرفت.

 

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به راه‌اندازی ورودی و خروجی‌های منطقه آزاد اروند، عنوان کرد: همچنین گیت‌های خروجی سازمان منطقه آزاد اروند نیز از دیگر مباحث این نشست بود که مقرر شد با نصب این گیت‌ها وضعیت کنونی نیز برچیده شود و شرایط مناطق آزاد در خروجی‌های منطقه ایجاد شود.

وی تأکید کرد: اتاق‌های بازرگانی سه شهر آبادان، خرمشهر و اهواز با همکاری فرمانداران، مشکلات وارد کنندگان را جمع‌بندی و دریافت کردند که این معضلات در اختیار فرمانداران قرار گرفت تا در رابطه با چگونگی رفع آنها چاره‌اندیشی شود.

شهبازی یادآور شد: در شوای توسعه صادرات غیر نفتی و شورای گفت‌وگوی دولت با تجار و بازرگانان این مسائل مطرح خواهد شد تا این موضوعات نیز صاحب راه حل مناسبی شود.

این مسئول گفت: وقتی نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌های مذکور عزم خود را جزم کنند، از بخش خصوصی به طریق اولا استفاده کنند چرا که این شهرها از بنادر راهبردی کشور برای صادرات غیر نفتی محسوب می‌شوند.

وی در پایان تشریح کرد: کمک خواهیم کرد تا امر صادرات و واردات از بنادر خوزستان تسهیل یابد و راه برای تجار و صادر و وارد کنندگان باز شود تا به واسطه آن، خوزستان از رونق لازم برخوردار شود.

نوشتن دیدگاه