برگزاری نخستین جلسه کمیسیون ماده پنج شهرسازی و معماری در منطقه آزاد اروند

اولین جلسه کمیسیون طرح تفصیلی موسوم به کمیسیون ماده ۵، منطقه آزاد اروند برگزار شد.

اولین جلسه کمیسیون طرح تفصیلی منطقه آزاد اروند که معادل کمیسیون ماده پنج استان می باشد، با حضور مدیران و مسئولان استانی و محلی، برگزار گردید.

وظیفه اصلی این کمیسیون بررسی و تصمیم گیری پیرامون تغییر کاربری اراضی در محدوده مصوب می باشد. در این جلسه، برخی توافقات و مصوبات انجام شده فی مابین این سازمان و وزارت راه و شهرسازی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مجید رحیمی مدیر اطلاعات جغرافیایی و شهرسازی سازمان منطقه آزاد اروند در شرح این جلسه، اظهار کرد: ما در بهمن ماه سال گذشته جلسه مشترکی با معاونت محترم وزیر راه و شهرسازی و مسئولان ارشد استانی در سازمان داشتیم و در این جلسه موضوعات مهمی مورد بررسی قرار گرفت.

مهمترین توافقات صورت گرفته، مشخص نمودن وضعیت، تعیین و تغییر کاربری اراضی تا تصویب طرح جامع منطقه آزاد اروند بود.

به همین منظور مقرر گردید تا جلسات کمیته فنی و کمیسیون طرح تفصیلی موسوم به کمیسیون ماده ۵ شهرسازی و معماری، با محوریت و موضوعیت موضوعات منطقه ، توسط سازمان منطقه آزاد اروند برگزار گردد. در راستای این توافق امروز شاهد طرح این موضوعات در اروند هستیم.

 

در ادامه این جلسه، حمید کیانفر، معاون شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، خاطر نشان کرد: نظر به اهمیت و موقعیت استراتژیک منطقه آزاد اروند، اداره کل راه و شهرسازی استان نیز ضمن اعلام آمادگی کامل برای همکاری و تعامل در زمینه مسایل فنی و درچارچوب قوانین و مقررات مصوب، موضوعات مربوط به این منطقه را به صورت خاص و ویژه و در جلسات مجزا مورد بررسی قرار خواهد داد.

در ادامه، مجید رحیمی، مدیر اطلاعات جغرافیایی و شهرسازی سازمان منطقه آزاد اروند، عنوان کرد: برگزاری کمیته فنی کمیسیون طرح تفصیلی منطقه آزاد اروند، با حضور و مشارکت کلیه نهاد ها و سازمان های مسئول در منطقه خواهد بود که در آن طبق قانون نماینده تام الاختیار خود را به منظور شرکت در جلسات منطقه معرفی خواهند کرد.

مدیر اطلاعات جغرافیایی و شهرسازی سازمان در پایان افزود: بهبود کیفیت محیط شهری، رسیدگی به مشکلات شهرهای مستقر در منطقه، افزایش عمران و آبادانی و کاهش زمان رسیدگی به درخواست های متقاضیان در سطح منطقه آزاد اروند، از مهمترین اهداف تشکیل این کمیسیون در منطقه است ، که امیدواریم با برگزاری این جلسات، بتوانیم گام موثری در تحقق برنامه های توسعه تدوین شده در حوزه شهرسازی و عمران منطقه برداریم.

نوشتن دیدگاه