مربی تیم بسکتبال نفت آبادان: نماینده خوبی برای آبادان خواهیم بود

مربی تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: قول می دهیم تا در یارگیری و چه در طول برگزاری مسابقات تمامی تلاشمان را به کار بگیریم و نماینده خوبی برای آبادان باشیم.

هماد سامری در پاسخ به سوالی مبنی بر دلایل تجدید نظرتان در خصوص آنچه که پیشتر تحت عنوان عدم تمایلتان برای ادامه همراهی تیم نفت اعلام کرده بودید، اظهار کرد: پس از اتخاذ یکسری تصمیمات شخصی در سال گذشته و اعلام عدم همراهی ام با تیم، مردم و به خصوص هواداران زیادی به طور دائم از بنده می خواستند که از تصمیم خود انصراف دهم و همچون گذشته یار و همراه تیم باشم ضمن آنکه از سوی هیئت مدیره تیم نیز با نظرات بسیار مثبت و خوبی نیز روبرو شدم و این مهمترین دلائل من برای تجدید نظر من از تصمیم قبلی ام بود.

وی که تیمش در فصل گذشته عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر بسکتبال کشور را به دست آورد، عنوان کرد: تحت هیچ شرایطی حاضر به بازگشت رو به عقب نیستیم، مردم اطمینان داشته باشند که آنچه در پایان حاصل می شود نتیجه تلاشهای بی وقفه بازیکنان و کادر فنی تیم است که از گذشته تا به امروز روند رو به رشد را طی کرده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

مربی تیم بسکتبال نفت آبادان تصریح کرد: همیشه یادمان است که نام آبادان پشت سر ما قرار دارد و وظیفه خود می دانیم که نماینده خوبی برای آبادان و مردم فهیم و ورزش دوست این شهر باشیم.


حفظ شاکله اصلی تیم سال گذشته

سامری در ادامه، در خصوص انجام نقل و انتقلات بازیکنان تیم نفت گفت: هدفمان آن است که تا حد امکان شاکله اصلی و چارچوب تیم سال پیشمان را حفظ کنیم.

وی افزود: تصمیم داشتیم تا بازیکنانی همچون «محمد جمشیدی»، «آرن داودی»، «مهراد آتشی»، «محمد حسن زاده» و «زلاتکو جوانوویچ» را در ترکیب اصلی تیم داشته باشیم و به این وسیله قوای تیممان را تقویت کنیم، اما در چند روز اخیر مطلع شدیم که محمد جمشیدی قراردادش را با تیم پتروشیمی بندرامام به عنوان تیم آینده اش بسته است و در همین راستا ما با بقیه بازیکنان وارد مذاکره می شویم.

مربی تیم بسکتبال نفت آبادان اضافه کرد: جمشیدی فردی حرفه ایست، شاید وی احساس کرده که با تیم پتروشیمی می تواند موفق تر باشد ما نیز برایش آرزوی موفقیت داریم، تمامی تلاشمان را به کار می گیریم تا امسال نیز یک تیم بسیار خوبی را ببندیم.

وی تصریح کرد: تاکنون با هیچ بازیکنی به صورت نهایی به توافق نرسیده ایم و در حال رایزنی و گفتگو با سایر بازیکنان هستیم. مربی تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: قرار گرفتن تیم نفت در لیگ برتر و کسب سهمیه شرکت در بازیهای غرب آسیا بر سختی کار امسال ما افزوده، سطح توقعات از تیم بسیار بالا رفته است ضمن آنکه توقع بازیکنان نیز نسبت به سال گذشته از ما بیشتر و متفاوت تر شده است.

 

استفاده از گزینه های جایگزین در صورت عدم توافق

سامری افزود: تمامی تلاشمان را به کار می بریم تا توقعات را برآورده کنیم و در وهله نخست بتوانیم از بازیکنان سال گذشته مان استفاده کنیم و سپس در جهت تقویت تیم بکوشیم، اما اگر به جایی برسیم که نتوانیم با بازیکنان سال گذشته خود به توافقات لازم برسیم، بایستی به دنبال گزینه های جدید برای جایگزینی و داشتن یک تیم خوب باشیم، اما در هر صورت قول می دهیم که امسال نیز تیمی در خور شان و نام آبادان داشته باشیم.

وی بیان کرد: در زمان حاضر در هر پستی با یکی دو بازیکن در حال رایزنی هستیم و تا زمانی که توافقی حاصل نشود هیچ اعلامی صورت نمی گیرد، در تلاش برای جذب بازیکنان مورد نظرمان هستیم اما هنوز به جمع بندی و اجماع نهایی نرسیدیم، احتمالا تا آخر هفته جاری بتوانیم با تعدادی از بازیکنان به توافق برسیم و نامشان را اعلام کنیم.

مربی تیم بسکتبال نفت آبادان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مهلت نقل و انتقالات بازیکنان تصریح کرد: اگر چه بازیهای لیگ برتر بسکتبال از آبان ماه امسال آغاز می شود اما فعلا از سوی فدراسیون مهلتی برای انجام نقل و انتقالات تعیین و اعلام نشده اما امروز و پس از برگزاری جلسه لیگ احتمالا مهلت نقل و انتقالات، نحوه برگزاری لیگ و سایر ابهامات در این جلسه بررسی و پاسخ داده می شود تا ما نیز بتوانیم با تکلیفی روشنتر نسبت به جذب بازیکن اقدام کنیم.

 

از پیش بازنده نیستیم

سامری در مورد هدفگذاری اش برای حضور تیم نفت آبادان در بازیهای غرب آسیا گفت: بازیهای غرب آسیا نخستین تجربه تیمی ما است که در آن شرکت می کنیم و به طور حتم در این بازیها نیز تمامی تلاش و توانمان را به کار می گیریم، رقبای بسیار خوبی همچون تیمهای الریاض لبنان، تیمهای اردن و حتی در این مسابقات حضور دارند اما خودمان را از پیش باخته فرض نمی کنیم برای این بازیها نیز برنامه های خاص خودمان را داریم و تمام تلاشمان را به کار می گیریم.

وی در ادامه سخنان خود، محبت، همراهی و حمایت هواداران و مردم فهیم آبادان را یادآور شد و افزود: اگر چه سال گذشته از موقعیتی که به واسطه تلاشهای فراوان در لیگ برتر به دست آوردیم بسیار راضی و خرسند بودیم اما پاداش اصلی را ما از سوی مردم و هواداران دریافت کردیم، هوادارانی که با هر برد ما شادی کردند و با هر باخت ما پشتمان را خالی نکردند و همیشه حامی و یاور ما بودند.

مربی تیم بسکتبال نفت آبادان ادامه داد: ابراز محبت و صحبتهای مهرآمیز مردم حتی در کوچه و خیابان در مواجه با ما واقعا شرمنده مان می کند، آبادان شهریست که به واسطه فرهنگ بالای مردمانش و خونگرمی و همراهی آنان در تمامی زمینه ها همیشه سرآمد بوده و هست و بایستی همه ما اعم از مردم، هواداران و بازیکنان و کادر فنی تیم برای حفظ این جایگاه بیش از پیش بکوشیم.

 

گلایه از برخی هواداران

سامری، البته گلایه ای نیز از برخی هواداران تیم داشت که در این باره تصریح کرد: اگر چه جنگ میان تیمهای اول و دوم لیگ برای حفظ و کسب جایگاه برتر وجود دارد اما نباید فرهنگ غنی شان و جایگاهمان را فراموش کنیم و به حواشی بپردازیم.

وی با اشاره دوباره به انعقاد قرارداد محمد جمشیدی با تیم پتروشیمی بندر امام که به صورت حرفه ای و بدون مشکل خاصی انجام شده است، گفت: متاسفانه برخی از افراد پس از شنیدن این حرف شروع به جوسازی و توهین علیه وی کردند که کاری بسیار ناپسند و ناراحت کننده است، نباید خدمات ارزنده وی را که با نمایش بازیهای خوب برای تیم بود را به دست فراموشی بسپاریم، بارها شاهد بودیم که جمشیدی در بدترین شرایط جسمانی حتی در اوج بیماری تا لحظه آخر و با تمام توان خود برای تیم بازی کرد و این را تماشاگران به خوبی به یاد دارند.

سامری اضافه کرد: توهین به بازیکنان شاخص و حرفه ای کار درستی نیست و تماشاگران و هواداران بایستی اخلاق مداری را در ورزش حرفه ای از یاد نبرند، سعی کنیم تا توجه بیشتری را به تیم و فعالیتهایش داشته باشیم و با آنانی که زحمت می کشند با احترام برخورد کنیم.

مربی تیم بسکتبال نفت آبادان در پایان عنوان کرد: اگر سال گذشته فینالیست شدیم امسال نیز تمامی تلاشمان را به کار می گیریم تا نتایج خوبی بگیریم اما بسیار مهم است که هوادارانمان همان طور که در روزهای خوب و موفق با ما همراه بودند و شادی کردند در روزهای سخت نیز کنارمان باشند.

نوشتن دیدگاه