آبادان میزبان ۶۰ شهید دفاع مقدس می شود

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر گفت: هشتم شهریور ماه امسال آبادان میزبان پیکر پاک و مطهر ۶۰ شهید دوران دفاع مقدس خواهد بود.

ناخدا یکم عرشه نادر حمودی صبح امروز یکشنبه در جلسه هماهنگی استقبال از پیکر شهدا در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان اظهار کرد: طبق هماهنگی ها و برنامه ریزیهای انجام شده، پیکر شهدا در هفتم شهریور ماه پس از طی مراحل قانونی و تحویل از مقامات عراقی در بندر بصره، از طریق مرز آبی به خرمشهر وارد می شود.

وی عنوان کرد: صبح هشتم شهریور ماه پیکر شهدا از طریق اروند رود از خرمشهر به سمت بندر آبادان حرکت می کند.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر تصریح کرد: براساس پیش بینی های انجام شده پیکر پاک و مطهر این شهدا حوالی ساعت ۱۰ صبح به بندر آبادان می رسد، سپس طی تشریفات خاصی تابوتها به محل پیش بینی شده (در کنار در اداره بندر) برده می شوند و در آنجا و با حضور پرشور و حماسی مردم ولایتمدار و شهیدپرور آبادان و همراه با مداحی از شهدا استقبال می شود.

 

آئین وداع با شهدا در مصلی نماز جمعه

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج آبادان نیز در این جلسه گفت: طی برنامه ریزی صورت گرفته، پیکر شهدا پس از ورود به آبادان و انجام مراسم استقبال از سوی مردم و مسئولان به نمازخانه سپاه منتقل می شوند.

سرهنگ عبدالحسن بعنونی نژاد افزود: همچنین آئین وداع با شهدا ساعت ۹ شب هشتم شهریور ماه امسال در محل مصلی نماز جمعه آبادان و با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار می شود.

وی در پایان بیان کرد: پس از اتمام آئین وداع با شهدا، پیکر پاک و مطهر لاله های به خون خفته به سمت اهواز روانه می شوند.

نوشتن دیدگاه