افق روشنی پیش روی دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارد

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها گفت: توسعه دانشکده علوم پزشکی آبادان در حوزه‌های مختلف قابل توجه بوده و افق روشنی پیش روی این دانشکده قرار دارد.

سید حسن امامی رضوی در حاشیه جلسه کارگروه پایش و ارزیابی عملکرد دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: موضوع پایش و ارزیابی عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حدود یک سالی است که به طور جدی از سوی وزارت بهداشت دنبال می شود.

وی با بیان اینکه در این سلسله بازدیدها، دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز مورد ارزیابی قرار گرفت، عنوان کرد: با تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگانی از تمامی معاونتها و حوزه های عملکردی وزارت بهداشت، کارگروه مذکور جهت ارزیابی و پایش در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان (شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان) حضور یافت. قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها، هدف از این پایش و بررسی را بررسی مسیر حرکتی دانشکده علوم پزشکی آبادان را در جهت نیل به اهداف تعیین شده در حوزه های بهداشت، درمان، غذا و دارو و آموزش پزشکی و دستیابی به برنامه های عملیاتی پیش بینی شده یا فاصله گرفتن از آنها عنوان کرد.

امامی رضوی با بیان اینکه به طور معمول در پایش و ارزیابی عملکرد نقاط قوت و ضعف مشخص می‌شود، تصریح کرد: موارد مشخص شده جهت ارتقای سطح عملکردی دانشگاهها به مسئولان آنها منعکس می شود.

وی در ادامه گفت: با تلاش هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان در دولت یازدهم و با استفاده از امکانات بالقوه در منطقه و آنچه که در اختیار آنان قرار گرفت، توسعه قابل ملاحظه ای در سطح این دانشکده اتفاق افتاده است.

 

امامی رضوی افزود: در زیرساخت‌ها، منابع انسانی، حوزه آموزشی، ایجاد رشته مقاطع و رشته‌هایی موجود در دانشکده، توسعه بسیار خوبی ایجاد شده است.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها اضافه کرد: به نظر می رسید حرکت این دانشکده می توانست کندتر باشد اما این رشد نشان‌دهنده یک حرکت جهادی است که مجموعه هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان توانست با استفاده درست و منطقی از امکانات منطقه آزاد اروند و سایر کمک‌های قابل دریافت این حرکت رو به رشد را در پیش گیرد.

وی، جذب امکانات ابلاغ شده از سوی وزارتخانه و سازمان مدیریت برنامه بودجه توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان را قابل قبول و خوب خواند و گفت: تلاش شبانه روزی تمامی کارکنان دانشکده علوم پزشکی آبادان سبب شد تا این اتفاق خوب و مهم در منطقه رخ دهد. امامی رضوی تصریح کرد: توسعه رشته ‌محل‌ها، زیرساخت‌های بیمارستانی، درمان، بخش بهداشت و دارو در حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان چشمگیر است.

 

نگاهی ویژه به بخش غذا

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها با نگاهی ویژه به بخش غذا عنوان کرد: با کوشش چشمگیری که در کنترل مبادی ورودی و کالاهای حوزه سلامت از سوی مسئولان سازمان غذا و دارو و معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام شد، می توان گفت که در این بخش در مقایسه با سایر مناطق دیگری که مورد پایش قرار گرفته‌اند، دانشکده علوم پزشکی آبادان نمره‌ بسیار عالی کسب کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالقوه‌ در حوزه نیروی انسانی و ظرفیت‌های منطقه، افق روشنی پیش‌روی دانشکده علوم پزشکی آبادان در جنوب کشور وجود دارد.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها بیان کرد: با توجه به موفقیت‌های چشمگیر حاصل شده می‌توان انتظار داشت که در آینده و در حوزه آموزش، پژوهش، غذا و دارو، بهداشت و درمان، شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی باشیم.

امامی رضوی با اشاره به بخشهای در حال توسعه در سطح این دانشکده تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه ها زیرساخت‌های مناسبی در منطقه ایجادمی شود. وی ابراز امیدواری کرد تا با ادامه تلاشهای کارکنان دانشکده علوم پزشکی آبادان و ادامه این همدلی و همکاری در سال‌های آینده شاهد توسعه همه‌جانبه در سایه توسعه دانشکده علوم پزشکی آبادان و تبدیل آن به یک دانشگاه برجسته در منطقه باشیم.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها در پایان نیز یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه آزاد اروند و دانشکده علوم پزشکی آبادان می توان توسعه گردشگری سلامت و آموزش عالی سلامت را به صورت منطقه آزاد علمی داشته باشیم و دانشجویان خارجی را در اینجا آموزش دهیم و من این ظرفیت را در این منطقه به خوبی می‌بینم.

نوشتن دیدگاه