ظرفیت توسعه آموزش عالی سلامت و ایجاد منطقه آزاد علمی در آبادان

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها توسعه دانشکده علوم پزشکی آبادان در حوزه‌های مختلف را قابل توجه دانست و با اشاره به ظرفیت‌های موجود در این دانشکده و منطقه آزاد اروند، گفت: ظرفیت توسعه گردشگری سلامت و آموزش عالی سلامت به‌صورت منطقه آزاد علمی با پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشکده به‌خوبی مشهود است.

دکتر سیدحسن امامی‌رضوی پس از پایان جلسه کارگروه پایش و ارزیابی عملکرد دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: حدود یک‌سال است که برنامه پایش و ارزیابی عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در دستور کار جدی وزارت بهداشت قرار گرفته است؛ در این سلسله بازدیدها دانشکده علوم پزشکی آبادان هم مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی با اشاره به تشکیل یک کارگروه متشکل از نمایندگان تمام معاونت‌ها و حوزه‌های عملکردی وزارت بهداشت برای پایش فعالیت‌ها، خاطرنشان کرد: هدف از پایش، بررسی این موضوع است که آیا دانشکده در مسیر اهداف طراحی‌شده در حوزه بهداشت، درمان، غذا و دارو و آموزش پزشکی حرکت می‌کند و آیا به اهداف پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های عملیاتی دست پیدا کرده است یا هنوز با این اهداف فاصله دارد.

 

قائم‌مقام وزیر بهداشت با بیان این‌که معمولاً در پایش و ارزیابی عملکرد نقاط قوت و ضعف مشخص می‌شوند و برای تحقق ارتقاء عملکرد این موارد به مسئولان دانشگاه منعکس می‌شوند، افزود: با تلاش هیأت‌رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان و استفاده از امکانات موجود و امکانات بالقوه در منطقه، توسعه قابل توجهی در آن اتفاق افتاده است.

امامی رضوی تصریح کرد: توسعه این دانشکده در بخش زیرساخت‌ها و منابع انسانی، حوزه آموزشی و ایجاد رشته‌های جدید بسیار خوب بوده است. رشد دانشکده علوم پزشکی آبادان بیانگر یک حرکت جهادی است زیرا این حرکت می‌توانست بسیار کندتر پیش رود.

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها گفت: با تلاش مجموعه هیأت‌رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان، از امکانات منطقه آزاد و سایر کمک‌های قابل تحصیل استفاده شده، همچنین امکاناتی که از سوی وزارتخانه و سازمان مدیریت برنامه و بودجه ابلاغ شد، در دانشکده به‌خوبی جذب شده‌اند و در مجموع این تلاش‌ها موجب شد که اتفاق مهمی در این منطقه محقق شود.

امامی‌رضوی ادامه داد: توسعه رشته‌محل‌ها، زیرساخت‌های بیمارستانی، درمان، توسعه بخش بهداشت و دارو در حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان چشمگیر است. با تلاش قابل توجه در کنترل مبادی ورودی و کالاهای حوزه سلامت، همکاری مسئولان سازمان غذا و دارو و تلاش معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان یک کار جهادی در این بخش انجام شده است.

وی با توجه به ظرفیت بالقوه‌ در حوزه نیروی انسانی و ظرفیت‌های منطقه، افق روشنی پیش‌روی این دانشکده جنوبی کشور متصور شد و خاطرنشان کرد: با توجه به موفقیت‌های چشمگیر این دانشکده می‌توان انتظار داشت که در آینده نیز در حوزه‌های آموزش، پژوهش، غذا و دارو، بهداشت و درمان، شاهد پیشرفت‌های قابل‌توجهی باشد.

 

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور دانشگاه‌ها عنوان کرد: هم‌اکنون پروژه‌هایی در دانشکده علوم پزشکی آبادان در حال توسعه هستند که اگر به بهره‌برداری برسند زیرساخت‌های مناسبی را ایجاد خواهند کرد.

امیدوارم همکاران در این دانشکده با تداوم همدلی و تلاش و کوشش خود همچنان این روند را ادامه دهند تا در سال‌های آینده شاهد توسعه همه‌جانبه در سایه توسعه دانشکده علوم پزشکی آبادان و تبدیل آن به یک دانشگاه برجسته در منطقه باشیم.

امامی‌رضوی تصریح کرد: با ظرفیت‌های موجود در منطقه آزاد اروند و دانشکده علوم پزشکی آبادان، می‌توانیم توسعه گردشگری سلامت و آموزش عالی سلامت را به‌صورت منطقه آزاد علمی داشته باشیم و دانشجویان خارجی را در این دانشکده آموزش دهیم؛ این ظرفیت به‌خوبی در این منطقه مشهود است.

نوشتن دیدگاه