والیبال آبادان مهجور مانده است

رئیس هیأت والیبال آبادان گفت: والیبال آبادان به شدت مهجور مانده و فاقد امکانات کافی است.

حمید کوراوند درخصوص وضعیت هیأت والیبال در آبادان اظهار کرد: از زمان تصدی در این هیأت تغییرات گسترده‌ای را رقم زدیم و ورزشکاران این رشته در آبادان را سازماندهی کردیم.

وی افزود: پیش از این هیأت والیبال آبادان با کمترین امکانات به تمرینات خود می‌پرداخت و تمام رده‌های سنی به دلیل نبود سالن به صورت همزمان و در کنار هم فعالیت می‌کردند که این موضوع را نیز به تفکیک رسانده و این رسته را در حوزه آقایان و بانوان دارای رده‌های سنی کردیم.

رئیس هیأت والیبال آبادان تصریح کرد: همچنین در آغاز کار، تمام امکانات دفتر هیأت والیبال که به صورت شخصی به این رشته اهدا شده بود از ما گرفته شد و به ناچار مجبور شدیم تمامی این امکانات از قبیل تجهیزات دفتر هیأت، توپ و تور را تهیه کنیم و در اختیاز ورزشکاران قرار دهیم.

کوراوند افزود: اکنون هیأت والیبال آبادان با غریب به 450 ورزشکار آقا و بانو در حال فعالیت است، اما اختلافات موجود در این رشته در شهرستان، بیشتر وقت ما را صرف پرداختن به حواشی می‌کند و ما همواره سعی داشتیم این تنش‌ها را در والیبال کم کنیم.

وی به مهجور ماندن این رشته در آبادان، عنوان کرد: این رشته به شدت در آبادان مهجور مانده و علیرغم علاقه فراوان به والیبال در این شهرستان، هیچ حمایتی از این ورزش نمی‌شود.

 

رئیس هیئت والیبال آبادان گفت: والیبال آبادان به شدت از کمبود سالن رنج می‌برد و ما نیز با اجاره سالن ولیعصر، مجبور به اخذ شهریه از ورزشکاران شده‌ایم، اما باز هم این مبالغ کفاف هزینه‌های هیئت را نمی‌دهد در اغلب موارد، اجاره بهای سالن را به سختی و با از هزینه شخصی تامین می‌کنیم.

کوراوند با اشاره به عدم حمایت سازمان‌های اجرایی و متمول از این رشته، تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد اروند علیرغم اقدامات خوبی که در حوزه ورزش انجام داده و میزبانی‌های بزرگی که برای منطقه به ارمغان آورده، اما این هزینه‌ها را می‌توانست صرف بسترسازی در منطقه کند سپس در راستای اخذ میزبانی عمل کند.

وی یادآور شد: وقتی در شهر سالنی برای پرورش ورزشکاران و حتی گرفتن میزبانی وجود نداشته باشد، چه دلیلی وجود دارد این هزینه‌های کلان خرج میزبانی گرفتن شود، در حالی که می‌توان با این مبالغ زیر ساخت‌های ورزش یک شهر از تامین کرد و ورزشکاران منطقه را بی نیاز از امکانات ساخت.

رئیس هیئت والیبال آبادان اظهار کرد: سال گذشته موفق شدیم به زیرگروه کشور صعود کنیم، اما هیچ امکاناتی برای حضور در این تورنمنت را نداشتیم و به ناچار از این رقابت‌ها کناره‌گیری کردیم و حقیقتا توان بازیکنان آبادانی برای حضور این مسابقات پایین است و اگر خواهان حضور در این رقابت‌ها هستیم باید با بازیکنان غیر آبادانی تیم خود را تقویت کنیم.

وی اشاره کرد: در حال حاضر تمرکز هیأت را بر روی استعدادیابی و بازیکن سازی گذاشته‌ایم تا در آینده آبادان در این رشته ضمن بی نیاز بودن از بازیکن بتواند با توان خود در رقابت‌ها استانی و کشوری حضور پیدا کند. این مسئول گفت: متاسفانه سال‌ها بی برنامگی در والیبال آبادان سبب از بین رفتن استعدادهایی زیادی شد و بسیاری از علاقه‌مندان به این رشته نتوانستند در رشته مورد علاقه خود فعالیت کنند.

کوراوند در پایان خاطرنشان کرد: در پایان ضمن تشکر از همکاری رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان به خاطر حمایت‌های خود از والیبال، باید اذعان کرد که امکانات موجود به هیچ عنوان برای والیبال کافی نبوده و نیازمند یاری سازمان‌ها و ادارات برای احیای این هیئت در شهرستان هستیم.

نوشتن دیدگاه