اجرای برنامه های هفته دولت در آبادان با محوریت ایجاد نشاط اجتماعی

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار آبادان بر اجرای برنامه های هفته دولت با رویکرد اجتماعی و محوریت ایجاد نشاط اجتماعی تاکید کرد.

محمدرضا حقیقت ظهر امروز سه شنبه در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دولت در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان اظهار کرد: اجرای سیاستها، برنامه ها و راهبردهای مشخص و معین شده همچون قبل و با استفاده از تجارب و دستاوردهای موجود بایستی مورد توجه دستگاههای اجرایی شهر در برنامه های هفته دولت باشد.

وی افزود: هفته دولت فرصتی برای ارائه دستاوردهای دولت در قالب اجرای طرحها و برنامه های مختلف در بخشهای گوناگون است که بایستی دستگاههای دولتی با اجرای برنامه های متنوع و ارائه دستاوردهای خود در جهت افزایش مقبولیت نظام و دولت بکوشند.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار آبادان با اشاره بر تلاش دولت در عرصه های مختلف اعم از سیاسی، نظامی و اقتصادی که موفقیت های زیادی را نیز برای کشور به همراه داشت، از موضوع برجام به عنوان یکی از شاخص ترین و موفق ترین کارکردهای دولت در حوزه بین الملل نام برد و عنوان کرد: دستگاههای دولتی نیز بایستی با تاسی از دولت در جهت ارائه خدمات بیشتر و مطلوبتر به مردم بکوشند.

وی با تاکید دوباره بر اجرای برنامه های هفته دولت با رویکردی اجتماعی و جامعه محور، بر باورپذیر بودن و اقنا کننده بودن برنامه ها نیز تاکید کرد. حقیقت از برجسته سازی اقدامات و ملموس کردن برنامه ها به عنوان دیگر ملاحظات در اجرای برنامه های هفته دولت نام برد و گفت: نگاه مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی وی، جامع ترین و کامل ترین کلامی است که بایستی با تاسی از این شعار دست به اقدام و عمل زد.

 

برپایی ۲ نمایشگاه مختلف دستاوردهای ادارات در هفته دولت

وی همچنین از برگزاری آئین های درون سازمانی ویژه ادارات ، شرکتها و دستگاههای اجرایی به عنوان دیگر برنام های قابل اجرا در هفته دولت خواند و اضافه کرد: در هفته دولت دو نمایشگاه یکی با مشارکت ارگانهای مرتبط هر واحد در سطح استان و در محل نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار می شود و دیگری به شکل مجازی و با مراجعه ادارات به سایت اینترنتی مربوطه و تکمیل پرسشنامه و الحاق اطلاعات خواسته شده برای نمایش عملکردی آنها تعریف شده است.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار آبادان از برپایی نمایشگاه دستاوردها و فعالیتهای سه ساله دستگاههای اجرایی به صورت مقایسه ای در قالب شاخصهای تعریف شده هر اداره، استفاده از امکانات شهری برای نصب بنرها و شعارهای مرتبط با هفته دولت، اجرای برنامه های شاد هنری برای محوریت ایجاد فضای نشاط آور و پاسخگویی به مردم و ارتباط تنگاتنگ با اصحاب رسانه و جراید در قالب نشست های خبری و ارائه گزارشی از عملکرد واحدهای متبوعه به عنوان دیگر برنامه های هفته دولت نام برد.

حقیقت ادامه داد: بازخوانی رهنمودهای امام راحل در خصوص خواست های وی از دولت ، حضور در نماز عبادی سیاسی جمعه، دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگرو انجام دیدارهای عمومی با مردم در مناطق مختلف شهری از جمله برنامه های قابل اجرا در هفته دولت است.

 

بهره برداری از ۳ پروژه عمرانی و خدماتی

وی ضمن تاکید بر مستند سازی برنامه های هفته دولت از سوی برنامه ریزان ادارات در قالب جداول و پوستر و یا تهیه فیلم تصریح کرد: سه پروژه شاخص در هفته دولت و با حضور مسئولان استانی و کشور در آبادان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار آبادان در پایان، از پروژه تکمیل بلوار ساحلی بهمنشیر با صرف اعتباری معادل ۴۲ میلیارد ریال، دبستان ۶ کلاسه حاج منصور ظهراب پور در زمینی به مساحت دو هزار و ۱۷۰ متر مربع و با همکاری اداره کل نوسازی مدارس و ادراه آموزش و پرورش آبادان و پایانه مسافری درون استانی به عنوان سه پروژه قابل بهره برداری در هفته دولت نام برد.

نوشتن دیدگاه