ارتقای سطح کیفی و کمی آب شرب شهرستان آبادان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: موضوع ارتقای سطح کیفی و کمی آب شرب شهرستان آبادان در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

علی اکبر علیمرادی در حاشیه جلسه معاون وزیر نیرو در بخش آب و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، افزود: وضع موجودمان به گونه ایست که هم در بخش کمی و هم کیفی بایستی وقت بیشتری را صرف کنیم زیرا شرایط استان و به خصوص شهرستان آبادان شرایط خاصی است.

وی با بیان اینکه تا به امروز تلاشمان در جهت سوق دادن شرایط به سمت مطلوب بوده است، اظهار کرد: اکنون نیز با اجرای خط انتقال هزار آب از محل تصفیه خانه طرح جامع به سمت ایستگاه جمشیدآباد (تصفیه خانه کشتکار)، مشکل آب شهرهای اروندکنار و چوئبده و آبادان مرکزی به لحاظ کمی و کیفی حل می شود.

وی تصریح کرد: این طرح در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز ظرف مدت ۸ تا ۱۲ ماه آینده به انجام و اتمام می رسد، در زمان حاضر پیمانکار شروع بکار کرده و تمام تلاشمان بر اجرا و بهره برداری سریعتر از این پروژه است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تامین آب شهرهای آبادان، چوئبده و اروندکنار به نوعی متمرکز است، گفت: در بحث خط انتقال بهمنشیر ما منابعمان را تجهیز کرده ایم اما در بحث قدرت انتقال ضعف داشتیم که در حال ارتقاء آن هستیم.

علیمرادی افزود: همچنین دستگاه آب شیرین کن با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعبی نیز برای ارتقاء سطح کیفی آب شهرستان آبادان مصوب شده که ظرف ماههای آینده پیمانکار آن انتخاب می شود.

وی اظهار کرد: خوشبین هستیم که در آینده ای نزدیک موضوع ارتقاء کیفی و کمی آب برای مشترکان شهرستان آبادان را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر در حال بهره برداری از یک دستگاه آب شیرین کن ۱۲ هزارمتر مکعبی هستیم و یک دستگاه ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعبی را نیز مرحله به مرحله اضافه می کنیم، استقرار این دستگاه مصوب شده و در مرحله انجام مناقصه قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد تغییرات جدی در شرایط آب و هوایی و شرایط خاص جوی خوزستان قابل لمس هم هست، گفت: با تلاش همکارانمان به دلیل اتفاقی که در دو سه نقطه (کندوکاریها و شکست لوله ها) از مسیر خط انتقال آب به اروندکنار رخ داده بود و افت فشار و بعضا قطعی آب را در پی داشت توانستیم در جهت ترمیم خطوط و رفع مشکل اقدام کنیم.

نوشتن دیدگاه