برنامه ریزی برای ارتقای سطح علمی دبیران مدارس منطقه آزاد اروند

مدیر آموزش و تعالی سازمانهای منطقه آزاد اروند از برنامه ریزی برای ارتقای سطح علمی دبیران مدارس منطقه از طریق دانشگاه‌های آزاد و پیام نور خبر داد.

سید علی موسوی ظهر امروز یکشنبه در همایش تابستانه یک روزه مدیران و معاونان مدارس استان خوزستان در محل تالار معلم آبادان با قدردانی از تلاش اداره آموزش و پرورش آبادان در جهت ایجاد تحرک و پویایی در این مجموعه و تعامل مثبت و ارزنده آنان با سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند طی یکی دو سال اخیر کمکهای خوبی را در جهت بهبود وضعیت مدارس در شهرهای آبادان و خرمشهر به انجام رسانده است که این امر سبب شد تا موضوع تعاملات دو سویه در سطح بالایی قرار داشته باشد.

وی با تاکید بر رعایت درصد ۴۰ به ۶۰ در زمینه کمک به مدارس شهرهای آبادان و خرمشهر از سوی سازمان منطقه آزاد اروند افزود: از ۱۰ مدرسه ای که برای بهسازی و تجهیز آنها ۷ میلیارد تومان اعتبار از سوی این سازمان پیش بینی شده، ۸ مدرسه آن در آبادان قرار دارد.

 

مدیر آموزش و تعالی سازمانهای منطقه آزاد اروند همچنین از امضای چک پیش پرداخت تسویه آب بهای مدارس از سوی این سازمان خبر داد و عنوان کرد: امسال نیز طی هماهنگی با دانشگاه های آزاد و پیام نور شهرستان در جهت ارتقای سطح تحصیلی دبیران دیپلمه و فوق دیپلم برنامه ریزی کرده ایم که البته تمامی هزینه های مربوطه را سازمان منطقه آزاد اروند پرداخت می کند.

موسوی از برگزاری کلاسهای کنکور و آئین تجلیل از دانش آموزان ممتاز به عنوان دیگر برنامه های قابل پیش بینی برای اجرا در پیش از شروع سال تحصلی جدید خواند و تصریح کرد: ایجاد و راه اندازی کتابخانه تخصصی کنکور مجهز به پیشرفته ترین کتابها و سی دی های آموزشی کنکور پیش بینی شده است.

وی در ادامه، از برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای دبیران متوسطه خبر داد و گفت: برای نخستین بار طرح غنی سازی اوقات فراغت را به صورت مهارت آموزی برای بیش از ۵۰۰ دانش آموز اجرایی کردیم که تمامی هزینه های مربوطه از طریق سازمان منطقه آزاد اروند پرداخت شد.

موسوی با بیان اینکه توسعه از مرزها شروع می شود و نطفه آن در مغزها کاشته می شود، افزود: توسعه یک تعقل ذهنی است که مربیان، دبیران، معلمان و مدیران پیام آوران این توسعه هستند.

نوشتن دیدگاه