کلنگ ساخت مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی راه کربلا در شلمچه زده شد

با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کلنگ ساخت مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی «راه کربلا» در منطقه شلمچه به زمین زده شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عصر امروز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی ساخت مجتمع فرهنگی ، مذهبی و رفاهی «راه کربلا» در شلمچه، اظهار کرد: براساس توافقنامه منعقد شده با سازمان منطقه آزاد اروند و صرف اعتبارات مشترک، سال گذشته عملیات اجرایی طرح هادی در ۱۰۰ روستا را آغاز کردیم که تا کنون ۸۵ روستای آن تکمیل و ۱۵ روستای دیگر نیز دارای پیشرفتی ۸۰ درصدی هستند.

علیرضا تابش افزود: در زمان حاضر نیز عملیات اجرایی طرح هادی در ۱۰۰ روستای دیگر آغاز شده که در ۲۵ روستای آن طرح هادی با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دنبال می شود.

وی اضافه کرد: براساس توافق انجام شده اجرای طرح هادی در این ۱۰۰ روستا طی دو سال به انجام می رسد. تابش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در زمینه مسکن روستایی نیز کاری مشترک میان بنیاد مسکن، بنیاد برکت و منطقه آزاد اروند آغاز شده است، تصریح کرد: کار ساخت چهار هزار واحد مسکونی را در دست اجرا داریم که برای انجام آن علاوه بر اعطای وام ، کمکهای بلاعوض نیز پرداخت می شود.

 

تکمیل ۲ هزار واحد مسکونی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: همچنین کار تکمیل دو هزار واحد مسکونی دیگر نیز که کار ساخت آنها پیشتر آغاز و تنها بخش کوچکی از آن باقی مانده را در دست اقدام داریم.

به گفته وی، برای انجام آن وام ۵ میلیون تومانی و کمکهای بلا عوض به افراد پرداخت می شود و در جاهایی که کار ساخت با پنج میلیون تومان به انجام نمی رسد دو میلیون تومان دیگر نیز در قالب وام قرض الحسنه پرداخت می کنیم.

تابش از ساخت تعدادی مسجد، اماکن عمومی و فاضلاب در چند روستا به عنوان دیگر تعهدات این بنیاد نام برد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اقدامات یاد شده طی یک توافقنامه سه جانبه میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان منطقه آزاداروند و بنیاد برکت در قالب یک توافقنامه ۲۵۸ میلیارد تومانی و ظرف مدت دو سال به انجام می رسد.

وی، از این اقدامات به عنوان نماد یک کار مشترک نام برد که سبب ایجاد هم افزایی می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان، ضمن قدردانی از همراهی و همکاری نمایندگان مردم در مجلس، مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند و فرمانداران در انجام به موقع و مناسب امور در جهت جلب رضایتمندی مردم افزود: شهرهای آبادان و خرمشهر در طول هشت سال دفاع مقدس دین خود را به نظام و ملت ادا کردند و اکنون با کارهایی که در بخشهای مختلف اعم از آسفالت، جدول گذاری، ساخت و تکمیل مسکن و غیره به انجام رسیده، یک رضایتمندی نسبی در میان مردم حاصل شده است.

مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی «راه کربلا» که امروز با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کلنگ شروع به ساخت آن به زمین زده شد، قرار است طی مدت دو سال احداث شود. این مجتمع که با هدف خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی و کاروانهای راهیان نور ساخته می شود دارای بخشهای مذهبی، رواق اقامتی، تجاری، رواق حرکتی، محوطه، پارکینگ داخلی و پارکینگ اصلی در مساحتی معادل ۶۰ هزار و ۸۸۱ متر مربع است.

نوشتن دیدگاه