۲۰۰ واحد مسکونی در روستاهای منطقه آزاد اروند ساخته می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: سال گذشته توافق‌نامه ۲۵۰ میلیارد تومانی بین بنیاد مسکن و سازمان منطقه آزاد اروند برای ترمیم و ساخت مسکن انجام شد که طی آن ۲۰۰ واحد مسکونی در ۲ سال احداث می‌شود.

علیرضا تابش امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های ساخت و مقاوم‌سازی مسکن در روستاهای منطقه آزاد اروند، اظهار داشت: سال گذشته توافق‌نامه 250 میلیارد تومانی بین بنیاد مسکن و سازمان منطقه آزاد اروند برای ترمیم و ساخت مسکن در 200 روستا منعقد شد.

وی بابیان اینکه اعتبار این توافق‌نامه بین بنیاد مسکن و سازمان منطقه آزاد اروند مشترک است، اعلام کرد: کار 85 روستا از این تعداد انجام‌شده و 18 روستای دیگر نیز پیشرفت 80 درصدی داشته است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: همچنین وارد فاز دوم‌ترمیم و ساخت مسکن در 100 روستای دیگر شده‌ایم که از این تعداد نیز کار 25 روستا آغازشده و پیشرفت 25 درصدی داشته‌اند.

 

تابش با اشاره به اینکه مدت‌زمان توافق‌نامه 2 ساله بوده است، عنوان کرد: به‌ این‌ ترتیب طی 2 سال یا شاید زودتر تعهدات ما در این توافق‌نامه به‌طور کامل اجرا می‌شود. وی بابیان اینکه کار مشترکی با بنیاد برکت آغاز شده است، اظهار کرد: بر اساس این طرح که سازمان منطقه آزاد اروند نیز در آن مشارکت دارد 4 هزار واحد احداث می‌شود و کار تکمیل حدود 2 هزار واحد نیز به همراه اهدا وام‌های بلاعوض انجام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به محدودیت در اعتبارات ملی، انجام اقدامات مشترک بین دستگاه‌های مختلف را عامل هم‌افزایی دانست و عنوان کرد: با اقدامات ما یک احساس رضایت‌مندی نسبی نیز در آبادان و خرمشهری که حق به گردن ما دارند به وجود آمده است.

وی افزود: امروز نیز مراسم کلنگ زنی یک مجتمع اقامتی برای زائران و راهیان نور در جاده خرمشهر به شلمچه زده شد که در این محل مسجد و امکانات لازم نیز دیده‌شده است.

نوشتن دیدگاه