نخستین شناور مسافری فایبرکربن کشور در چوئبده طراحی و ساخته شد

مدیرعامل شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب گفت: نخستین شناور مسافری فایبرکربن کشور در چوئبده آبادان طراحی و ساخته شد.

رضا زند گفت: جنس بدنه این شناور فایبرکربن است که نخستین بار در خاورمیانه توسط متخصصان داخلی با کمک یک شرکت سوئدی طراحی و ساخت آن به پایان رسیده است.

وی اظهار کرد: این شناور به طول 24 متر و عرض پنج با 2.8 متر ارتفاع ، ظرفیت حمل 60 نفر مسافر و 30 تن بار عرشه را دارد.

وی هزینه ساخت این شناور را 30 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پیش از این برای خرید این نوع شناور از کشور هلند باید دو برابر هزینه ساخت آن را پرداخت کنیم.

 

مدیرعامل شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب، افزود: این شناور برای جابجایی خدمه سکوهای نفتی و بار در خلیج فارس مورد استفاده قرار می گیرد.

وی به ساخت شناورهای کمپوزیت با روش VIP در شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب چوئبده آبادان اشاره کرد و بیان داشت: استقبال خوبی از ساخت شناورهای کمپوزیتی در کشور شده و این شرکت در حال ساخت دو شناور صیادی و باری در این زمینه است.

زند گفت: با توجه به شرایط خاص اقلیمی، جوی و اقتصادی در منطقه شناورها بر اساس نیاز منطقه توسط متخصصان داخلی این شرکت طراحی و ساخته می شوند.

وی به برخی از مزیت های شناورهای فایبرکربن و کامپوزیت اشاره کرد و بیان داشت: این نوع شناورها برتری زیادی نسبت به شناورهای فلزی به‎ ویژه در حوزه شناورهای تندرو و مسافری از جمله مصرف سوخت کمتر و ارزان‎تر، وزن کمتر، موتور سبک تر و سرعت بیشتر شناورها دارند.

نخستین شناور جدید دو بدنه کشور توسط طراحان شرکت کشتی سازی نوح چوئبده آبادان پارسال به آب انداخته شد.

نوشتن دیدگاه