دیدار با فرشتگان همزمان با روز خبرنگار

جمعی از خبرنگاران رسانه های جمعی شهرستان آبادان همزمان با روز خبرنگار با حضور در مرکز نگهداری شبانه روزی کودکان معلول ذهنی زیر 14 سال این شهر با این فرشتگان دیدار کردند.

برای اینکه قدر عافیت را دانست باید رفت، برای اینکه قدر زندگی و زیبایی هایش را دید باید رفت، برای اینکه قدر سلامت را بدانید و فرزندان سالم دارید را بیشتر و بهتر بدانید باید رفت. برای اینکه بتوانید برای باقیات و صالحات و توشه قبر و قیامت خیر و نیکی داشته باشید باید رفت،

باید رفت و فرشتگان زمینی را از نزدیک دید و برای آنها حالا که توان داریم و خدا لطفش را شامل حال ما کرده هر قدر که در توانمان هست، کمک کنیم.

در لابلای زندگی های شلوغ و گاهی پر زرق و برق ما در یک مرکزی که مشخص است پیش از آن محل زندگی افرادی بوده است، فرشتگانی به آرامی و معصومیت غیر قابل توصیفی زندگی می کنند که جز معصومیت و پاکی چیزی در این دنیای بزرگ ندارند و نمی بینند.

 

امروز هفدهم مرداد ماه، سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار و تکریم اصحاب قلم و رسانه بود.

به همراه جمعی از اهل قلم و اصحاب رسانه همانطور که تصمیم گرفته بودیم به جای برخی کارهای کلیشه ای به دیدار فرشتگان زمینی، کودکانی که در مرکز نگهداری کودکان زیر 14 سال فرشتگان زندگی می کنند، رفتیم.

آنجا حال و هوای عجیبی داشت، طفل های معصومی که حقیقتا بسان فرشته بودند، حق حیات و زندگی دارند، آنها شاید برخی مشکلات و بیماری هایی داشته باشند ولی آنها انسان هستند و قطعا امتحان الهی برای پدر و مادرهایشان هستند.

برخی از پدر و مادر ها این کودکان را در خیابان رها کرده بودند، کودکانی که همانند فرشتگان معصوم را سر راه بگذارند و یا به حال خود رها کنند!

بحث در این مورد و بیش از این ریز شدن در این موضوع شاید قلمی بهتر را بطلبد و نگاهی ژرف تر اما آنچه باعث شد تا این گزارش نگاشته شود، واکاوی در این مسایل نبود، بلکه ایجاد موجی برای کمک به این عزیزان است.

امروز بیش از هر چیز دیگری این عزیزان نیازمند نگاه خیرخواهانه، محبت آمیز و انسان دوستانه شهروندان هستند، نگاهی که شاید خیر دنیا و آخرت ما را نیز رقم می زند و سکوت در قبال آنان و برنداشتن قدمی برای زندگی بهتر آن ها شاید... حالا این دست خیر و محبت و این فرشتگانی که بیش از ما به خدای مهربانی ها نزدیک ترند... ای که دستت می رسد کاری بکن

 

مهرداد معماری یکی از خبرنگاران آبادانی در این خصوص گفت: خدا را شاکرم که در این روز مهمان فرشتگانی بودیم که نیاز به دست محبت دارند.

وی اظهار داشت: حضور در چنین مکانی با ارزش تر از هر اقدامی بود که می توان انجام داد و ای کاش مسئولان به فکر چنین فرشتگانی باشند.

رضا چوپان یکی از هنرمندان آبادانی نیز گفت: حال و هوایی که امروز با حضور در این مرکز داشت هرگز تجربه نکرده بودم.

وی اظهار داشت: واقعیت هایی در این مرکز نهفته بود که از چشم خیلی مسئولان و خیرین دور مانده است.

این هنرمند آبادانی افزود: ای کاش به این فرشتگانی که بر روی زمین هستند توجه بیشتری شود و دست محبت به سر آنها کشیده شود.

عقیل انصاری دیگر خبرنگار آبادانی نیز می گوید: با حضور در چنین مکان هایی انسان قدر عافیت و سلامتی که خداوند عطا کرده را بیشتر می فهمد.

وی اظهار داشت: با دیدن این فرشتگان پی به قدرت خداوند می بریم ولی ای کاش مسئولان و خیرین با فراهم کردن امکانات و نیاز این کودکان بی گناه قدری توشه آخرت را برای خود به ارمغان بیاورند.

 

مریم زرگان مسئول فنی مرکز نگهداری از کودکان معلول ذهنی فرشتگان در شهر آبادان در خصوص اقدامات این مرکز برای نگهداری از کودکان عقب مانده ذهنی گفت: در این مرکز 38 کودک نگهداری می شوند که بیشتر آنها کودکان سر راهی می باشند.

وی اظهار داشت: هفت کودک از این مرکز در مدارس استثنایی حضور دارند و 6 کودک نیز در حال تعلیم برای گذراندن امورات روزمره زندگی می باشند.

مسئول فنی مرکز نگهداری از کودکان معلول ذهنی فرشتگان افزود: سه کودک نابینا، 12 کودک شیرخوار و 10 کودک زمین گیر نیز در این مرکز نگهداری می شوند.

زرگان گفت: اکثر این کودکان دارای بیماری های فلج مغزی، اسکلتی، حرکتی، سندورم داون و اوتیسم هستند.

وی با اشاره به مشکلات مالی این مرکز گفت: این مرکز به صورت خصوصی و به همت پزشک نیکوکار آبادانی اداره می شود که خود نیز، کار فیزیوتراپی کودکان را نیز بر عهده دارد.

زرگان افزود: هزینه نگهداری این کودکان بعضا از سوی خیرین انجام می شود ولی برای نگهداری آنها به کمک بیشتری نیاز دارد.

نوشتن دیدگاه