راهیابی 2 نفر از جوانان آبادانی به المپیاد ملی مهارت

رئیس مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آبادان گفت: دو نفر از جوانان آبادانی به المپیاد ملی مهارت راه پیدا کردند.

ارژنگ کوه سرخ اظهار کرد: هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در مرحله استانی در روزهای 7 و 8 مرداد در 22 رشته برگزار شد که از آبادان تعداد 4 شرکت کننده در رشته‌­های جوشکاری، فناوری مد، طراحی صفحات وب و گرافیک در این مسابقات حضور داشتند.

وی افزود: همه ساله مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می­ شود و نفرات اول استانی جهت رقابت با برگزیدگان استان‌ها در نیمه دوم مهر ماه در مسابقات المپیاد ملی مهارت حضور به هم می‌رسانند.

رئیس مراکز آموزش فنی و حرفه­‌ای آبادان تصریح کرد: از جوانان آبادانی شرکت کننده در مسابقات استانی، علی باقری مقام اول استانی در رشته جوشکاری، سیده سحر دیلمی نفر اول در شته فناوری مد، خانم سیده شقایق طوهامی نفر دوم در رشته گرافیک و محمد معماری نفر دوم در رشته طراحی صفحات وب است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله اهداف برگزاری مسابقات المپیاد کشف استعدادهای حرفه‌ا­ی جوانان، ایجاد فرصت مناسب برای شکوفائی جوانان، ایجاد انگیزه در جوانان برای کسب مهارت، معرفی آموزش­‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه و پویایی اقتصاد شناساندن توانایی‌‌‌های مهارتی جوانان مناطق شور ایجاد بستر مناسب برای رقابت سالم بین جوانان دارای مهارت و ... است.

کوه‌سرخ خاطرنشان کرد: از تمام جوانان جهت فراگیری علوم مهارتی دعوت می­‌کنم به مراکز آموزش فنی و حرفه‌­ای روی بیاورند و از امکانات این مراکز که به‌صورت رایگان است، استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه