جایگاههای دام در شهرستان آبادان ضدعفونی شدند

مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به تب کریمه کنگو جایگاههای دام در این شهرستان ضد عفونی شدند.

ناجی شهیب زاده ضمن توصیه عموم افراد به ویژه کسانی که با دام و کشتار آنها در ارتباط بیشتری هستند بر رعایت موارد ایمنی و پیشگیری ابتلا و یا انتقال بیماری تب کنگو، اظهار کرد: حساسیت این هشدارها از آن جهت است که بیماری دامی تب کنگو بدون امکان مایه کوبی و واکسینه شدن است و پیشگیری به عنوان تنها راه حل منطقی به صورت تاکیدی توصیه می شود.

وی اضافه کرد: به منظور پیشگیری از بروز این بیماری کار سمپاشی جایگاههای نگهداری دام را با همکاری اداره دامپزشکی آن را به انجام رساندیم.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۵۰ جایگاه در سطح روستاهای تحت پوشش شهرستان در دو ماهه گذشته علیه این بیماری سم‌پاشی شده است. وی با بیان اینکه انجام کار ذبح دام در کشتارگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و با رعایت نکات ایمنی جای نگرانی از بابت انتقال بیماری به مردم ندارد، گفت: تهیه گوشت از مراکز مورد تایید بهداشتی و دامپزشکی و فریز کردن سه تا چهار ساعته گوشت پیش از مصرف، سبب از بین رفتن ویروس تب کنگو می شود.

 

شهیب زاده افزود: به دلیل آشکار نبودن علائم این بیماری در دام، بایستی از مصرف گوشت های تازه خودداری کرد، دام بایستی پس از ذبح تا ۲۴ ساعت در دمای منفی یک تا چهار درجه قرار گیرد تا ویروس های آن کشته و قابل مصرف شود.

برگزاری مجمع عادی و فوق العاده صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی مدیر جهاد کشاورزی آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری مجمع عمومی عادی و فوق العاده صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی آبادان در محل دفتر این مدیریت خبر داد و گفت: این مجمع با حضور نماینده شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، هیات مدیره و ۴۸ نفر از سهامداران برگزار شد.

وی از ارائه گزارش هیئت مدیره در خصوص عملکرد شرکت، بررسی و تصویب اصلاحیه بودجه شرکت برای سال مالی منتهی به پایان شهریور ۱۳۹۵، بررسی و تصویب برنامه و بودجه پیشنهادی هیئت مدیره شرکت برای سال مالی منتهی به پایان شهریور ۱۳۹۶، بررسی و تصویب بیمه عمر مانده بدهکار تسهیلات و بررسی و تصویب نقل وانتقال سهام به عنوان موارد قابل پرداخت و بحث و بررسی در این مجمع نام برد.

نوشتن دیدگاه