پالایشگاه آبادان از خبرنگاران تقدیر کرد

به مناسبت روز خبرنگار، آئین تجلیل از تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی از سوی مسئولان پالایشگاه آبادان در محل باشگاه گلستان برگزار شد.

جانشین مدیرعامل و مدیر عملیات شرکت پالایش نفت آبادان صبح امروز یکشنبه در این آئین به شرح تلاشهای کارکنان این پالایشگاه در جهت ارتقای هرچه بیشتر و بهتر فعالیتهای این شرکت در امر تولید فرآورده های نفتی از گذشته تاکنون پرداخت.

فریدون جانکی با بیان اینکه دریافت به موقع و صحیح اطلاعات و اخبار از دغدغه های اصلی خبرنگاران به شمار می رود بر ضرورت دریافت اخبار از طریق منابع رسمی به منظور تنویر افکار عمومی تاکید کرد.

مدیر تامین منابع انسانی شرکت پالایش نفت آبادان نیز در ادامه ضمن تبریک روز خبرنگار، از انتشار ناپخته و بعضا سوری و یا هیجانی اخبار به عنوان دغدغه اصلی مدیران ارشد سازمانها نام برد و گفت: افراد خبره اخبار را بر اساس تجربه و توانایی ذهنی و نگارشی که در قلمشان دارند به صورت منطقی و مستدل منتقل می کنند و این در آبادان سبقه تاریخی دارد، تاریخی از اخبار و روزنامه ها پشتیبان شهریست که به ندرت می شود نمونه آن را در ایران یافت.

 

فرشید خائیز با بیان اینکه آبادان خاستگاه نخستین ها در کشور است، از نخستین روزنامه ها، نخستین سینماها، نخستین تاسیسات صنعتی کشور در قالب پالایشگاه آبادان، انتقال فناوری ریخته گری از آبادان به سایر شهرها و استقرار نخستین مخازن پرچی در خاورمیانه به عنوان برخی از این نخستین ها نام برد و افزود: خوشبختانه با تلاش همکاران ما در روابط عمومی مدارک و مستنداتی از تاریخچه باشکوه صنعت نفت در آبادان تهیه شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه نخستین خاستگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ها بودند که اکنون عمرشان به ۷۰ سالگی می رسد، اظهار کرد: روابط عمومی پالایشگاه آبادان به عنوان نخستین روابط عمومی در سطح کشور در آن زمان مبادرت به چاپ و انتشار برخی نشریات می کرد.

مدیر تامین منابع انسانی شرکت پالایش نفت آبادان با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران تصریح کرد: خبرنگاران مظلومترین قشر در جامعه شهری هستند، خبرنگار پتانسیل و نیرویست که می تواند در راستای تنویر افکار عمومی موثر باشد و واقعیتها را به جامعه منتقل کند، به شرط آنکه از منابع اصلی و رسمی اخبار را کسب کند.

خائیز یادآور شد: اگر بر اساس شایعات و احساسات خبر منتشر شود آن خبر جای نقد دارد که خوشبختانه در آبادان به دلیل حضور موثر خبرنگاران این اتفاق کمتر رخ می دهد. وی گفت: نگاه ما به خبرنگاران به عنوان مشاوریست که نقاط ضعف را در جهت اقدام موثر مدیران برای رفع اشکالات به آنان گوشزد می کنند.

پخش کلیپ هایی از فعالیت تلاشگران عرصه صنعت نفت (پالایشگاه آبادان) و حضور خبرنگاران در عرصه های مختلف خبری، بازدید خبرنگاران از برخی اماکن تحت پوشش موزه صنعت نفت آبادان، صرف ناهارو اهدای هدایا از جمله بخشهای جانبی این آئین بود.

نوشتن دیدگاه