۵ سینما در شهرهای آبادان و خرمشهر نوسازی می‌شود

مدیرعامل موسسه بهمن سبز از بازسازی پنج سینما در شهرهای آبادان و خرمشهر خبر داد.

محمود کاظمی در جریان بازدید از سینمای در حال نوسازی آبادان (سهیلا سابق) ضمن تبریک به مردم آبادان که پس از ۱۲ سال به طور مجدد و واقعی دارای سینما و نه یک سالن چند منظوره می شوند، اظهار کرد: سینما آبادان سینمایی است که از قدیم بوده و مردم نسبت به آن یک حس نوستالژی دارند.

وی با اشاره به اینکه آبادانی زمانی بیش از ۲۰ سینما داشته است، افزود: در زمان حاضر تنها یک سینمای متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی (سینما مهر) در این شهر فعالیت دارد که مهیا سازی این فضا بسیار قابل تقدیر است چرا که جوانان می توانند اوقاتشان را در این سینما بگذرانند و خوراک فرهنگی مورد نیازشان را تامین کنند.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز با بیان اینکه براساس دستور مقام معظم رهبری سینماهای بنیاد شهید، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان به حوزه هنری واگذار شد، عنوان کرد: حدود چهار ماه پیش پس از صدور حکم یاد شده و ابلاغ آن به حوزه هنری، بلافاصله کارهای کارشناسی بر روی سینماهای ایران که مخروبه ای بیش نبودند، آغاز شد، به طور مثال در آبادان سینما کیهان با دو سالن بسیار مخروبه است و اما برای سینما آبادان می شد زودتر و بهتر کار کرد و لذا این تصمیم گرفته و اقدامات عملی برای نوسازی آن آغاز شد.

وی تصریح کرد: سینما آبادان به دلیل واقع شدن آن در محل پر تجمع و پر تردد مردم که به واقع محل گردشگری برای مردم محسوب می شود، نوسازی اش در اولویت کاری قرار گرفت و برای آن برنامه ریزی، تامین اعتبار و اقدام عملی آغاز شد.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز گفت: در بدو شروع به کار به نظر می رسید که کار ظرف مدت یک ماه به اتمام برسد، دوستان در سه شیفت کاری مشغول بودند، گروه فنی نیز از تهران به اینجا آمدند اما با توجه به گرمای این شهر که تاکنون با چنین شکلی از گرما مواجه نشده بودیم و کارگرانی که حاضر نبودند در این هوا کار کنند با تاخیر در انجام و اتمام کار نوسازی سینما آبادان به رغم اعلام قبلی مواجه شدیم.

 

پیشرفت ۹۰ درصدی بازسازی سینما آبادان

کاظمی با اشاره به اینکه در زمان حاضر کار ساخت سینما آبادان به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است، افزود: امید می رود تا آخر مرداد ماه جاری این کار به اتمام و آماده بهره برداری شود.

وی اضافه کرد: برای نوسازی سینما آبادان، خرید و نصب سیستمها و تجهیزات صوتی و پخش فیلم مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی و هزینه می شود.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز با بیان اینکه سیستم فعلی سینما آبادان به طور کامل نسبت به وضعیت پیشینش تغییر کرده، گفت: گنجایش سینما آبادان ۲۱۶ صندلی است که تمام بخشها و تجهیزات آن همچون سالن انتظار، سیستم برق و خنک کننده، روشنایی، دکوراسیون، سالن نمایش، کف سالن نمایش، سیستم صوتی، نمایشی، سیستم فروش بلیط و نمایش فیلم و صندلی ها به طور کامل تغییر و به روز رسانی شده است تا مردم بتوانند در محیطی لذت بخش به تماشای فیلم آنهم با صدایی با کیفیت مطلوب بنشینند.

 

مسئولان شهری و استانی برای حمایت به میدان بیایند

کاظمی افزود: اگرچه ما برای شروع به کار در آبادان رایزنی هایی را با موسسه سینما شهر داشتیم اما دیگر وقت آنست که مسئولان شهری و استانی وارد میدان شوند و به کمک بیایند، یک سری منابع اعتباری که برای بازسازی سینماها تعریف شده در استان نهاده شده و بودجه اش در خود استان است و استانداری بایستی برای راه اندازی سینماها به کمک بیاید.

وی بیان کرد: به رغم نامه نگاری که با سازمان منطقه آزاد برای دریافت کمک از آنها داشتیم اما متاسفانه تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده ایم که امید می رود این حمایت هرچه زودتر از سوی این سازمان انجام شود.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه موسسه بهمن سبز از سال ۱۳۷۳ فعالیت خود را در امر تبلیغات پیش از نمایش فیلم، بازسازی، ساخت سینما و سالن آمفی تئاتر در سطح کشور آغاز کرده است، تصریح کرد: از یکم مهرماه سال ۱۳۹۲ به شکلی سینماهای حوزه هنری طبق دستور ریاست حوزه هنری به موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز که متعلق به خود این سازمان است، سپرده شد، پس از این واگذاری مسئولیت به موسسه، اقدامات تحقیقاتی، میدانی در طول یک سال به انجام رسید و اولویت بندی سینماها و میزان داشته ها مشخص و برآورد شد.

کاظمی در پایان گفت: تاکنون کار بازسازی کامل سینماهای «آفریقا» مشهد، «پیام» و «شاهد» تهران، «فلسطین» اصفهان و «فلسطین» همدان به اتمام رسیده و بازسازی سینما «قدس» تبریز نیز رو به اتمام است، در زمان حاضر کار بازسازی سینما آبادان را در دست اقدام داریم که تا چندی دیگر به اتمام می رسد.

نوشتن دیدگاه