شرفی: سهم آب ورودی شهرستان آبادان افزایش یافت

نماینده آبادان در مجلس گفت: حجم آب ورودی به شهرستان آبادان که در گذشته ۶۳ هزار مترمکعب بود به ۹۰ هزار مترمکعب افزایش‌یافته است.

غلامرضا شرفی امروز در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه که سرنوشت زمین‌های منطقه تانک فرم آبادان که در دوره نمایندگان قبلی مورد بحث بود به کجا رسید، اظهار داشت: این موضوع را در نشست‌هایی که داشتیم به‌عنوان گلایه به مسئولان مطرح کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت نفت ادعای خاص خود را درباره این موضوع دارد، افزود: تانک فرم دارای مواد سوختی است و بر اثر صدماتی که در زمان جنگ بر این منطقه وارد شده آثار منفی زیست‌محیطی را به محیط اطراف تحمیل کرد.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمی‌توان به‌عنوان یک منطقه امن و ایمن برای تانک فرم تصمیم قطعی گرفت البته طرح‌های متعددی برای این منطقه مطرح‌شده است اما نظر قطعی که عملیاتی شده باشد هنوز مطرح نشده است.

 

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه که پیگیری نمایندگان درباره مشکل آنتن دهی موبایل در چوئبده و مناطق حاشیه آبادان به کجا رسیده است، اعلام کرد: این موضوع در حال پیگیری است و با وزارت ارتباطات مکاتباتی داشتیم و پاسخی برای ما ارسال کردند که حدود دو هفته پیش نیز پیرو این نامه توضیحات لازم ارسال شد.

شرفی بیان کرد: در بحث آب نیز آبی که باید توسط اداره آب و برق خوزستان به مقدار 100 هزار مترمکعب تحویل آبفای شهرستان داده می‌شد تا به آبادان، اروندکنار، چوئبده و روستاهای اطراف برسد 63 هزار مترمکعب می‌شد.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با پیگیری‌های انجام‌شده این حجم به 95 هزار مترمکعب افزایش‌یافته است، اظهار کرد: هرچند با وجود فرسودگی‌های شبکه آب‌رسانی مقدار مورد نیاز شهرستان آبادان 120 تا 130 هزار مترمکعب است، که این مقدار هنوز محقق نشده است.

وی تصریح کرد: برخی از افت فشارها و قطعی‌ها از همین ناحیه متوجه شهروندان می‌شود و برای کاهش این مشکل نیاز به میزان آب ورودی بیشتری داریم.

شرفی افزود: جبران کسری آب ورودی شهرستان آبادان از کرخه با آب بهمنشیر سبب کاهش کیفیت و افزایش ناخالصی‌های آن یا همان EC آب می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با یک پیگیری ساده توانستیم با مبلغی در حدود 30 میلیون تومان فیلترهای تصفیه‌خانه 11 هزار مترمکعبی در ایستگاه شهید کشتکار آبادان را احیا کرده و وارد سرویس کنیم که تاثیر بسزایی در کیفیت آب مصرفی شهرستان دارد.

نوشتن دیدگاه