شهبازی: عملیات ثامن الائمه در آبادان بازسازی می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: برای اولین بار عملیات شکست حصر آبادان 'ثامن الائمه' همزمان با پنج مهر بازسازی میدانی می شود.

عملیات ثامن الائمه یکی از رزم های مهم و سرنوشت ساز در دوران دفاع مقدس است که به فرمان امام خمینی (ره) و با رمز نصر من الله و فتح قریب در محور آبادان - شرق کارون در پنجم مهر 1360 انجام و منجر به شکسته شدن حصر آبادان و بازپس گیری بیش از 150 کیلومتر مربع از خاک مقدس ایران اسلامی شد.

عزیزالله شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان سه شنبه در نشستی که به منظور هماهنگی این مراسم و تبیین رشادت های مردم آبادان در دوران دفاع مقدس و حماسه شکست حصر این شهر مقاوم برگزار شد گفت: عملیات ثامن الائمه عملیاتی سرنوشت ساز در جنگ تحمیلی بود و روند جنگ را تغییر داد.

وی عملیات ثامن الائمه (ع) و شکست حصر آبادان را برگ زرینی در تاریخ افتخارهای رزمندگان اسلام توصیف کرد و اظهار داشت: این عملیات مهم بسترساز سایر موفقیت ها و پیروزی ها در هشت سال دفاع مقدس بود.

شهبازی بسیج همه نیروهای مسلح کشور شامل ارتش، سپاه و بسیج پس از شکست حصر آبادان را یادآور شد و افزود: پنج مهر سالروز شکست حصر آبادان نشان از دلبستگی مردم به فرمان حضرت امام (ره) بود.

 

تشکیل شش کمیته کاری دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان

در ادامه این نشست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان از تشکیل کمیته فرهنگی به دبیری شهرداری آبادان،کمیته اطلاع رسانی به دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته ایثارگران به دبیر بنیاد شهید، کمیته پشتیبانی به دبیری معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری آبادان، کمیته نیروهای مسلح به دبیری پایگاه دریایی خرمشهر و کمیته ورزش و سلامت به دبیری اداره ورزش و جوانان آبادان خبر داد.

سرهنگ پاسدار عادل عساکره افزود:برنامه ریزی برای برگزاری رژه نیروهای مسلح در پنج مهرماه، برگزاری پیاده روی خانوادگی، رزمایش بازسازی عملیات ثامن الائمه در یادمان شهید تندگویان، تبلیغات محیطی و دیدار با خانواده های شاهد از مهمترین برنامه های کمیته های شش گانه هفته دفاع مقدس در آبادان است.

در پایان این نشست مقرر شد تا در 25 مرداد ماه جاری کمیته های شش گانه در جلسه ای در باغ موزه دفاع مقدس آبادان اقدام های صورت گرفته در راستای باشکوه برگزار شدن مراسم هفته دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان را مورد بررسی قرار دهند.

نوشتن دیدگاه