کعبی: بررسی مجدد 700 قانون در بخش اقتصاد و گمرک در کمیسیون اقتصادی مجلس

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: 700 قانون در بخش اقتصاد و گمرک که از سال 1312 تاکنون مصوب شده اند، در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی مجدد می شوند.

عامر کعبی افزود: معاونت امور قوانین مجلس با همکاری مرکز پژوهش های مجلس و کارشناسان برجسته در این زمینه قوانین منسوخ شده و موازی را در دست بررسی قرار دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از قوانین موازی و دست و پاگیر اقتصادی باید ساماندهی شود و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در این راستا اصلاح این قوانین و مقررات اقتصادی را به منظور حمایت از تولید داخلی در دستور کار دارند.

وی اظهارکرد: در این راستا و با هدف کاهش هزینه ها، جلوگیری از موازی کاری در قوانین، به تازگی قسمت عمده ی از این قوانین در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفته تا برای حذف آنها چاره اندیشی شود.

کعبی، رونق اقتصادی و ارتقای وضعیت معیشت را مردم اولویت اصلی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود: امروز با تورم قوانین در کشور روبه رو هستیم و برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی باید قوانین مناسب وضع شود.

وی گفت: بررسی قوانین موازی و منسوخ شده در سایر کمیسیون ها نیز در حال بررسی است.

وی در ادامه دلیل اصلی کاهش تولید در برخی شهرک های صنعتی را تحریم ظالمانه کشورهای غربی، مبادلات بین بانکی، عملی نشدن تعهدات دولتی و نبود زیرساخت های مناسب عنوان کرد و اظهار کرد: سعی می شود قوانین موازی در راه تولید را برطرف کنیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، بحث حاکمیتی و مالکیتی بر شهرک صنعتی آبادان بین سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت شهرک های صنعتی را عامل اصلی رکود در این منطقه عنوان کرد و خواستار برطرف شدن این مشکل شد.

وی اظهار کرد: شهرک صنعتی آبادان قابلیت ایجاد پنج هزار شغل جدید را دارد و باید با تشکیل کارگروهی مشکلات آن بررسی و برطرف شود.

نوشتن دیدگاه