امضای تفاهم‌نامه ورزشی میان منطقه آزاد اروند و اداره ورزش بصره

مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد از امضای تفاهم‌نامه ورزشی منطقه آزاد اروند با اداره ورزش و جوانان استان بصره عراق خبر داد.

پیمان ادیبی اظهار کرد: هیاتی از سازمان منطقه آزاد اروند برای برگزاری مناسبات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به کشور عراق سفر کرده است.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس، این هیات نشستی با مسؤولان اداره ورزش و جوانان «شباب و الریاضیه» استان بصره به انجام رسید و تفاهم‌نامه‌ای نیز در این خصوص به امضا رسید.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: در این تفاهم‌نامه مقرر شد تا مراودات ورزشی بین دو طرف صورت پذیرد و از این پس، تیم‌های ورزشی منطقه آزاد اروند و استان بصره عراق برای برگزاری مسابقات با یکدیگر تعاملات لازم را به عمل آورند.

ادیبی ادامه داد: همچنین استفاده متقابل از امکانات ورزشی دو طرف از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه عنوان شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، هر کدام از طرفین درخواست میزبانی از یک رویداد ورزشی را داشته باشد، باید تمام هزینه‌های آن تورنمنت یا مسابقه را تقبل کند.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: همچنین برگزاری و شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی از دیگر اهداف این قرارداد است.

ادیبی در پایان تصریح کرد: هدف اصلی این تفاهم‌نامه حضور ورزشکاران عراقی در کلاس‌ها و دوره‌های علمی و فنی در سطح منطقه آزاد به‌شرط پرداخت حق‌الزحمه و ورودی‌های این ادوار است که این موضوع در نوع خود یک درآمدزایی در امر ورزش است.

نوشتن دیدگاه