ممنوعیت یک ماهه صدور مجوز حفاری جدید در آبادان

فرماندار آبادان از ممنوعیت یک ماهه صدور مجوز حفاری جدید در این شهرستان خبر داد.

عزیزاله شهبازی در جلسه هماهنگی بین بخشی دستگاههای خدمات رسان در شهرستان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری این شهرستان با ابراز گلایه از وجود حفاریهای فراوان و پراکنده در سطح مناطق مختلف شهرستان اعم از شهر و روستا اظهار کرد: این مسئله علاوه بر سلب آرامش روانی مردم آنان را در هنگام تردد با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.

وی افزود: در برخی از مناطق به رغم انجام کار ترمیم نوارهای حفاری اما به دلیل نامناسب بودن نحوه اجرا بازهم با مشکل و چالش در این زمینه مواجه هستیم.

فرماندار آبادان با اشاره به تقبل شهرداری آبادان در انجام ترمیم نوارهای حفاری بر اساس قراردادهای منعقده با دستگاه های حفار از جمله گاز عنوان کرد: شهرداری بایستی در زمینه انجام ترمیم نوارهای حفاری دقت بیشتری را به کار ببرد.

وی تصریح کرد: به منظور بررسی، پیگیری و ارائه راهکارهای منطقی و سریع برای اجرا، کمیته ای متشکل از ادارات حفار، شهرداری با مسئولیت رئیس شورای اسلامی شهر آبادان تشکیل و کارها با سرعت و جدیت دنبال شود.

 

فرماندار آبادان همچنین با اشاره به وجود مشکل مشابه در سطح شهرهای اروندکنار، چوئبده و روستاهای بخش مرکزی و اروندکنار بر تشکیل کمیته های روستایی مشابه با ریاست بخشدار و در شهرهای اروندکنار و چوئبده با ریاست روسای شوراهای اسلامی تاکید کرد.

شهبازی گفت: در مدت یک ماهه یاد شده دستگاه های حفار و به ویژه شهرداری باید اقدامات عملی در جهت ترمیم نوارهای حفاری را با جدیت دنبال و به انجام برساند و در صورت مواجه با مشکلات و موانع احتمالی مراتب را سریعا از طریق کمیته یاد شده دنبال کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر رسالت سنگین اصحاب رسانه افزود: رسانه ها باید بحث نظارتی خود را بر عملکرد دستگاه های اجرایی و حتی نظارتی به نحوه مطلوب به انجام برسانند و در صورت مشاهده کم کاریها از سوی دستگاه های اجرایی مراتب را به فرمانداری اطلاع دهند.

شهبازی در پایان اضافه کرد: همه بایستی در جهت تامین آرامش و رفاه شهروندان به جدیت بکوشیم.

نوشتن دیدگاه