ادارات خوزستان روز چهارشنبه ساعت 13 تعطیل می شوند

ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان در اطلاعیه ای، ساعت اتمام کار کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی و بانک های استان در روز چهارشنبه (13 مرداد ماه) را ساعت 13 اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: "با عنایت به تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در خصوص مدیریت مصرف بهینه برق ادارات،کاهش پیک باری شبکه برق و کاهش ساعات کاری ادارات در صورت پیش بینی ثبت دمای هوا بالای 49 درجه و با توجه به پیش بینی هواشناسی استان در خصوص وقوع دمای بالای 49 درجه در تعداد زیادی از شهرستان ها و به منظور کمک به مدیریت مصرف برق و کاهش پیک باری در شهرستانی های با دمای بالا،ساعت اتمام کار کلیه ادارات و دستگاههای اجرایی و بانک های استان به جز مراکز عملیاتی، خدماتی،امدادی، بهداشتی، درمانی، بیمارستان ها و مراکز آتش نشانی در روز چهارشنبه 13 مرداد ماه ساعت 13 اعلام می گردد."

مصوبه کاهش ساعت اداری در روزهای گرم با دمای بالای 49 درجه سانتی‌گراد در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی در استان خوزستان اجرا می‌شود و بدین ترتیب کلیه دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌ها امروز تا ساعت 13 فعال هستند.

دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله بیمارستان‌ها، اورژانس‌ها و آتش‌نشانی از این قاعده مستثنا خواهند بود. روز گذشته (11 مرداد ماه) و امروز نیز به دلیل دمای بالای 49 درجه در استان، ادارات و دستگاه های اجرایی خوزستان در ساعت 13 تعطیل شدند.

نوشتن دیدگاه