اطلاعیه مدیریت بحران خوزستان در خصوص گرد و غبار و شرجی شدید

اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان در خصوص وقوع پدیده گرد و غبار، گرما و افزایش شدید رطوبت و پدیده شرجی در استان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه خطاب به فرمانداران استان آمده است: با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی خوزستان، وقوع پدیده گرد و غبار و کاهش دید ناشی از آن در بخش‌هایی از غرب،‌ مرکز و جنوب استان و تداوم رویداد دماهای بالا در بخش‌های غربی، مرکزی و جنوب غربی در روز سه شنبه (روز جاری) و افزایش شدید رطوبت و پدیده شرجی در اکثر نقاط استان از اوایل وقت روز چهارشنبه تا اواخر هفته جاری پیش بینی می شود.

دستور فرمایید اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم، اطلاع رسانی به شهروندان بویژه بیماران تنفسی، کودکان،سالمندان، صاحبان مشاغل سخت در فضاهای باز، کشاورزان، مسافران، دامداران،‌ عشایر و ساکنان مناطق در معرض خطر جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مانند عدم خروج غیرضروری از منزل و محل کار و تقلیل فعالیت بدنی در روزهای با دمای هوای بالا، استفاده از ماسک مناسب در مواقع قرار گرفتن در فضاهای باز، رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مقابله با گرمازدگی و گرد و غبار اقدام کنند.

همچنین هشدار لازم به شهروندان جهت پیشگیری از گرمازدگی و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم معمول و گزارش اقدامات بعمل آمده را به این اداره کل ارسال نمایند.

نوشتن دیدگاه