شهبازی: ۴۰۰ میلیارد ریال برای احیای شهرک صنعتی شماره یک آبادان نیاز است

فرماندار آبادان گفت: برای احیای زیرساختهای شهرک صنعتی شماره یک آبادان، اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

عزیزالله شهبازی در نشست بررسی مشکلات شهرک صنعتی شماره یک آبادان که در محل دفتر هیئت امنای این شهرک برگزار شد، با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذار به عنوان یک عامل موثر در بهبود، توسعه و گسترش تولیدات داخلی یکی از سیاستهای اصلی دولت به شمار می رود، اظهار کرد: در این نشست تلاشمان بر بررسی موانع فرا روی شهرکهای صنعتی و ارائه راهکارهای عملی برای رفع مشکلات در جهت افزایش تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و کار در این شهرکها است.

وی با اشاره به فعالیت و حضور ۶ سرمایه گذار خارجی در آبادان عنوان کرد: ۱۱ سرمایه گذار نیز از سطح استان خوزستان برای انجام سرمایه گذاری در آبادان ابراز تمایل کردند که این موضوع نشان از وجود ظرفیت های مناسب برای سرمایه گذاری و کار در شهرستان آبادان دارد.

فرماندار آبادان همچنین از وجود سازمان منطقه ی آزاد اروند و پتانسیلها، ظرفیتها و مزیتهای آن به عنوان دیگر عوامل تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری نام برد و تصریح کرد: امید می رود تا با همراهی و مشارکت مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند بتوانیم در جهت احیای زیر ساختهای شهرک صنعتی آبادان گامهای موثری برداریم.

 

تاکید بر حمایتهای سازمان منطقه آزاد اروند

وی گفت: به طور قطع با همراهی و همکاری بین بخشی و حمایتهای سازمان منطقه آزاد اروند، شهرک صنعتی آبادان می تواند به جایگاه پیشین خود به عنوان یکی از شهرکهای فعال در سطح کشور بازگردد.

شهبازی افزود: براساس اظهارات مدیرعامل شهرکهای صنعتی خوزستان، ۴۰۰ میلیارد ریال برای احداث و احیای زیر ساختهای شهرک صنعتی شماره یک آبادان نیاز است.

فرماندار آبادان از بهبود وضعیت آب، فاضلاب، برق، گاز و آسفالت به عنوان بخشی از نیازهای این شهرک نام برد و اضافه کرد: بهبود زیرساختها علاوه بر تاثیرگذاری در روند تولید محصولات با کیفیت تر و مناسب تر، انگیزه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و کار را بیشتر می کند.

وی با اشاره به اینکه قرار است به زودی جلسه ای را با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با موضوع شهرکهای صنعتی آبادان داشته باشیم، ابراز امیدواری کرد تا در این زمینه به توافقات خوبی دست پیدا کنیم.

فرماندار آبادان تصریح کرد: باید اعتبار مورد نیاز برای احیای شهرک صنعتی آبادان میان مدیریت شهرکهای صنعتی استان، اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان و سازمان منطقه آزاد تقسیم شود.

شهبازی با قدردانی از همراهی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، تصریح کرد: حیات و اشتغال دوباره در این شهرک مستلزم عزم جدی مسئولان دارد که به طور قطع این اراده در میان مسئولان استانی و منطقه وجود دارد.

وی در پایان، بر ادامه همراهی و حمایت جدی دستگاههای اجرایی شهرستان در خرید اقلام مورد نیاز خود از تولیدات شهرکهای صعنتی آبادان منطقه تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه